Pasaulyje

2021.11.26 12:21

Žiniasklaida: penktasis ES sankcijų paketas Minsko režimui bus paskelbtas gruodžio 1 dieną

LRT.lt, BNS2021.11.26 12:21

Penktasis Europos Sąjungos (ES) sankcijų paketas, skirtas Minsko režimui, greičiausiai bus patvirtintas gruodžio 1 dieną, skelbia „Radio Free Europe/ Radio Liberty“ korespondentas Briuselyje Rikardas Jozwiakas.

Pasak jo, penktajame sankcijų pakete turėtų būti įvardinti 28 asmenys ir įmonės.

Kaip teigia „Radio Free Europe/ Radio Liberty“ žurnalistas, „žalią šviesą“ sankcijų įvedimui paskelbs ES šalių ambasadoriai kitą trečiadienį, o ketvirtadienį jos bus įrašytos į ES oficialųjį žurnalą.

Lenkija, Latvija ir Lietuva pastaraisiais mėnesiais registruoja išaugusį migrantų srautą iš Baltarusijos. Europos Sąjunga kaltina Minsko režimą sąmoningai kurstant chaosą prie Bendrijos sienų, o Baltijos valstybės šiuos veiksmus vadina hibridine agresija. Minskas atmeta visus kaltinimus.

Šiais metais per Baltarusijos sieną į Lietuvą, Latviją ir Lenkiją pateko keli tūkstančiai migrantų, dauguma jų – iš Irako. Lietuvoje ir Lenkijoje dėl migrantų krizės pasienyje įvesta nepaprastoji padėtis, Latvijoje – ekstremalioji padėtis, pradėtos statyti pjaunančios vielos užtvaros, sustiprinta sienos apsauga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt