Pasaulyje

2021.11.26 10:14

ES nori nutraukti skrydžius iš Pietų Afrikos regiono, siekdama stabdyti naujos COVID-19 atmainos plitimą

atnaujinta 20.44
LRT.lt, BNS, ELTA2021.11.26 10:14

Europos Sąjunga (ES) ruošiasi Bendrijos šalims narėms siūlyti stabdyti skrydžius į ir iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR), taip pat kelių jai artimų valstybių, norėdama sustabdyti naują galimo COVID-19 atmainos plitimą, rašo „Deutsche Welle“.

Jungtinė Karalystė ir Izraelis jau yra paskelbę apie tokių skrydžių sustabdymą.

Žinia apie naują ir grėsmingą COVID-19 variantą iš PAR sukėlė tarptautinį susirūpinimą, o ES paskelbė, kad penktadienį prašys Bendrijos šalių stabdyti skrydžius iš minėtos valstybės.

JK anksčiau paskelbė, kad stabdo skrydžius iš PAR, Namibijos, Lesoto, Botsvanos, Esvatinio ir Zimbabvės.

Pietų Afrika griežtai pasmerkė šį Britanijos sprendimą.

„Pietų Afrika gerbia visų valstybių teisę imtis būtinų atsargumo priemonių savo piliečiams apsaugoti, tačiau JK sprendimas laikinai uždrausti pietų afrikiečiams atvykti į JK atrodo skubotas, turint galvoje, kad net Pasaulio sveikatos organizacija dar nepaskelbė rekomendacijų dėl tolesnių žingsnių“, – nurodė Užsienio reikalų ministerija išplatintame pareiškime.

Apie Bendrijos planus atšaukti skrydžius iš Afrikos valstybių prabilo ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Europos Komisija, „glaudžiai koordinuodama veiksmus su valstybėmis narėmis, siūlys aktyvuoti apsaugos mechanizmą ir sustabdyti skrydžius iš Afrikos pietinio regiono dėl susirūpinimą keliančios atmainos B.1.1.529“, penktadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ES vykdomosios valdžios institucijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Vokietija uždraus daugumą kelionių iš Pietų Afrikos dėl naujojo COVID-19 varianto

Vokietija uždraus daugumą kelionių iš Pietų Afrikos, siekiant sustabdyti naujo COVID-19 varianto su daugybe mutacijų plitimą, penktadienį pranešė laikinasis sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas.

Naujosios taisyklės, įsigaliosiančios penktadienio vakarą, paveiks Pietų Afriką ir, „tikriausiai, kaimynines šalis“, sakė J. Spahnas.

Pasak jo, atvykti iš ten bus leidžiama tik Vokietijos piliečiams. Atvykę jie turės karantinuotis 14 dienų, net jei yra paskiepyti nuo koronaviruso.

„Paskutinis dalykas, kurio mums dabar reikia, yra naujas variantas, sukeliantis dar daugiau problemų“, – sakė J. Spahnas.

Italijos vyriausybė penktadienį paskelbė, kad nebeįsileis asmenų, kurie per dvi pastarąsias savaites lankėsi Pietų Afrikoje, Lesote, Botsvanoje, Zimbabvėje, Mozambike, Namibijoje ar Esvatinyje.

Sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza sakė, kad mokslininkai tiria naują atmainą B.1.1.529, „o kol kas mes laikysimės maksimalaus atsargumo“.

PAR ministras: ES reakcija į naują viruso atmainą – „nepagrįsta“

Daugelio Europos šalių reakcija į Pietų Afrikoje nustatytą naują koronaviruso atmainą, PAR sveikatos ministro teigimu, yra „nepagrįsta“. Iki šiol nėra aišku, ar B.1.1.529 atmaina yra labiau užkrečiama už kitas mutacijas, penktadienio vakarą virtualioje spaudos konferencijoje sakė Joe Phaahla.

Tokios priemonės, kaip įvažiavimo draudimas, visiškai pažeistų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) normas ir standartus, kalbėjo ministras. Ketvirtadienį išplatinant pareiškimą, esą tik norėta kuo greičiau pasidalyti Pietų Afrikos mokslininkų duomenimis. Taip pat nėra aišku, ar COVID-19 vakcinos mažiau efektyvios prieš naująją atmainą.

ES šalys dėl PAR aptiktos atmainos nusprendė stabdyti visus keleivinius skrydžius iš septynių šalių pietinėje Afrikoje. Tai PAR, Zimbabvė, Botsvana, Svazilandas, Lesotas, Mozambikas ir Namibija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt