Pasaulyje

2016.11.21 16:30

Britanija planuoja kviesti D. Trumpą susitikti su karaliene

BNS2016.11.21 16:30

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II gali priimti Donaldą Trumpą, praėjus vos keliems mėnesiams nuo jo tapimo Jungtinių Valstijų prezidentu – pirmadienį britų vyriausybė patvirtino, kad kitais metais planuojama surengti jo valstybinį vizitą.

Karališkųjų rūmų pareigūnai sakė, kad valstybinius vizitus paprastai organizuoja vyriausybė, o premjerės Theresos May atstovė patvirtino, kad toks pasiūlymas „yra svarstomas“.

Ilgiausiai karaliaujanti pasaulio monarchė naująjį prezidentą ir jo žmoną Melania priimtų savo Vindzoro pilies rezidencijoje, rašo „The Sunday Times“, cituodamas vyriausybės ministrus.

Netrukus po pergalės rinkimuose telefonu su Th. May kalbėjęs D. Trumpas jai yra prisipažinęs, kad yra „didelis karalienės gerbėjas“. Taip pat pranešama, kad kalbėdamas su jam palankiu britų politiku Nigeliu Farange`u išrinktasis JAV prezidentas sakė, jog jo velionė motina Mary „netvertų savame kailyje, man (jam) susitikus su karaliene“.

Didžioji Britanija yra linkusi gerinti ryšius su D. Trumpu, nors daugelis aukšto rango vyriausybės pareigūnų negailėjo jam kritikos per šalį suskaldžiusią, tačiau sėkmingą jo rinkimų kampaniją.

Be to, iš Europos Sąjungos trauktis ketinanti Britanija yra suinteresuota išsiaiškinti prekybos sutarties su JAV aplinkybes.

Tarpininkauti taisant santykius su D. Trumpu pasisiūlė N. Farage`as, tačiau vyriausybė, atrodo, nusprendė padėti savo didžiausią diplomatinį kozirį.

„Vienas senas draugas iš Slaptosios tarnybos man sakė, kad paskutinis diplomatinis ginklas yra arbata su karaliene“, – istorikas Peteris Hennessy sakė laikraščiui „The Times“.

„Ji yra pats veiksmingiausias mūsų ginklas. Atrodo, kad stalas arbatėlei yra serviruojamas daug anksčiau nei įprasta tame rate“, – pridūrė jis.

Didžioji Britanija išrinktojo prezidento dar nekvies, tačiau savo oficialų kvietimą turėtų paskelbti netrukus po D. Trumpo inauguracijos sausio 20 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.