Pasaulyje

2021.11.26 07:02

Prezidento patarėja sako, kad susitikime su NATO ir EK vadovais bus keliamas 4-ojo NATO straipsnio aktyvavimo klausimas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2021.11.26 07:02

Prezidento patarėja Asta Skaisgirytė LRT TELEVIZIJAI sako, kad Gitano Nausėdos susitikime su NATO ir Europos Komisijos vadovais tikimasi konstruktyvių diskusijų regioninio saugumo ir nelegalios migracijos klausimais.

„Lietuva dar anksčiau pateikė pasiūlymus Europos komisijai dėl kelių punktų: dėl fizinio barjero statybos ir finansavimo, dėl ES teisės aktų pakeitimo, kurie reglamentuoja migraciją ir prieglobsčio prašymą. Na, ir taip pat dėl nelegalių migrantų repatrijavimo. Mums, aišku, rūpi repatrijuoti migrantus, kurie jau yra fiziškai Lietuvoje. Tačiau jų yra taip pat ir Lenkijoje bei Latvijoje, na, o jų daugiausiai turbūt yra Baltarusijoje“, – teigia ji.

Prezidento patarėja taip pat nurodo, kad bus keliamas ir 4-ojo NATO straipsnio aktyvavimo klausimas.

„Žinoma, kad neišvengiamai kalbėsime ir apie visas tas aplinkybes, kurios gali vesti prie ketvirtojo straipsnio aktyvavimo. Tačiau vėlgi turime minty platesnį paveikslą, ne vien migraciją, bet taip pat ir situaciją prie Ukrainos sienų ir, žinoma, kad jeigu veiksmai suaktyvėję Ukrainoje, tai tas tikrai kelia nerimą ne tik ukrainiečiams, bet ir visam regionui, įskaitant Baltijos šalis“, – aiškina A. Skaisgirytė.

Į Lietuvą sekmadienį atvyksta NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Layen.

Vakarai šį mėnesį skambina pavojaus varpais dėl pranešimų apie rusų pajėgų aktyvumą netoli Ukrainos. JAV neseniai pareiškė esančios „tikrai susirūpinusios“ dėl naujo karių telkimo pasienyje.

Maskva savo ruožtu atmeta vis dažniau pasigirstančius Vakarų pareiškimų, kad Rusija galbūt ruošiasi įsiveržti į Ukrainą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt