Pasaulyje

2021.11.26 06:32

Naujausia informacija. Dėl naujo COVID-19 varianto JK uždraus atvykti į šalį iš šešių Afrikos valstybių

atnaujinta 22.54
BNS, ELTA2021.11.26 06:32

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį pranešė uždrausianti atvykti į šalį iš šešių pietinių Afrikos valstybių, Pietų Afrikoje aptikus naują COVID-19 variantą su nemažai mutacijų.

Sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas nurodė, kad nuo penktadienio 12 val. Grinvičo (14 val. Lietuvos) laiku stabdomi visi skrydžiai iš Pietų Afrikos, Namibijos, Lesoto, Esvatinio, Zimbabvės ir Botsvanos.

Jis sakė, kad naujasis variantas, kuris laikomas atsakingu už „eksponentinį“ naujų užsikrėtimo atvejų skaičiaus augimą Pietų Afrikoje ir kuris taip pat buvo nustatytas keliautojams iš šios šalies Botsvanoje ir Honkonge, iki šiol Britanijoje aptiktas nebuvo.

Tačiau S. Javidas nurodė, kad britų mokslininkai yra „giliai sunerimę“, ir atsargumo sumetimais nuspręsta nuo penktadienio 12 val. Grinvičo (14 val. Lietuvos) laiku sustabdyti visus skrydžius iš Pietų Afrikos, Namibijos, Lesoto, Esvatinio, Zimbabvės ir Botsvanos.

„Kiekvieną, atvyksiantį iš tų šalių nuo sekmadienio 4 val. ryto, reikalausime karantinuotis viešbučiuose“, – pridūrė jis.

„Jei kas nors atvyktų anksčiau, jie turėtų savarankiškai izoliuotis namuose ir atlikti PGR testą antrą ir aštuntą dieną, – kalbėjo sveikatos apsaugos sekretorius. – O jei kas nors atvyko iš bet kurios iš tų šalių per pastarąsias 10 dienų, mes paprašytume jų atlikti PGR testus.“

Britanija yra viena labiausiai nukentėjusių nuo COVID-19 šalių – nuo protrūkio pradžios praėjusių metų pradžioje mirė apie 144 000 žmonių.

Naujų užsikrėtimo atvejų skaičius išlieka didelis – per praėjusią parą buvo užregistruota daugiau nei 47 000 atvejų, tačiau daugiau nei 80 proc. 12 metų ir vyresnių žmonių yra paskiepyti dviem vakcinos nuo COVID-19 dozėmis.

Kone 29 proc. žmonių jau gavo trečią, stiprinamąją dozę, vyriausybei stengiantis sumažinti spaudimą sveikatos priežiūros paslaugoms žiemos mėnesiais, kai plinta daug kitų sezoninių kvėpavimo takų ligų.

JK vyriausybė sulaukė plačios kritikos dėl savo sprendimų dėl karantino ir socialinio atstumo ankstyvosiomis pandemijos savaitėmis.

Praėjusį mėnesį paskelbtoje JK parlamento ataskaitoje nurodoma, kad Britanija pernelyg lėtai pradėjo taikyti izoliavimą užsikrėtusiesiems ir klaidingai ėmėsi „švelnių sienų kontrolės priemonių“ tik toms šalims, kur epidemiologinė padėtis buvo prasta.

Atnaujinta 22.54

Čekijoje registruotas didžiausias užsikrėtimų COVID-19 skaičius nuo pandemijos pradžios

Čekija penktadienį pranešė per pastarąją parą užregistravusi rekordiškai daug naujų užsikrėtimo koronavirusu COVID-19 atvejų, o šalyje įsigaliojo nauji apribojimai, susiję su staigiu sergamumo šuoliu.

Per parą šalyje buvo registruota 27 717 naujų užsikrėtimo atvejų – beveik 2 tūkst. daugiau nei lapkričio 23-ąją, kai buvo registruotas ankstesnis užsikrėtimų antirekordas.

Savaitės sergamumo rodiklis visoje šalyje taip pat pasiekė rekordinį lygį – per pastarąsias septynias dienas šalyje užregistruotas 1 231 naujas užsikrėtimo atvejis 100 tūkst. gyventojų.

Penktadienį Čekijoje dėl COVID-19 padėties įsigaliojo papildomi suvaržymai. Visoje šalyje uždraustos kalėdinės mugės, alkoholio vartojimas viešose vietose.

Barai, restoranai, naktiniai klubai, diskotekos ir lošimo namai privalo užsidaryti ne vėliau kaip 22 valandą.

Kultūros ir sporto renginiuose vienu metu leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 1 000 žmonių.

Čekija taip pat uždraudė atvykti į jos teritoriją užsieniečiams, praleidusiems daugiau nei 12 valandų Pietų Afrikos Respublikoje, Namibijoje, Lesote, Zimbabvėje, Mozambike, Zambijoje ir Botsvanoje, kur registruota dar viena nauja pandeminio koronaviruso atmaina.

Atnaujinta 19.11

Nyderlanduose griežtinami suvaržymai dėl COVID-19

Nyderlandams penktadienį griežtinant dėl COVID-19 pandemijos įvestą dalinį karantiną ir anksčiau uždarant parduotuves, barus ir restoranus, policija ruošiasi naujiems protestams prieš įvestus suvaržymus.

Apie griežtinamą karantiną, per kurį mokyklos dirbs toliau, ministras pirmininkas Markas Rutte turėtų pranešti per spaudos konferenciją 18 val. Grinvičo ( 20 val. Lietuvos) laiku, pranešė vietos žiniasklaida.

Ligoninėse atšaukiamos planuotos operacijos, siekiant atlaisvinti daugiau lovų COVID-19 pacientams. Per parą nustatomų naujų užsikrėtimo atvejų skaičius perkopė 20 tūkstančių, nors šalyje pasiskiepiję yra 85 proc. suaugusių gyventojų, sakė sveikatos apsaugos ministras.

Nauji suvaržymai gali dar padidinti įtampą po keturias naktis trukusių neramumų visoje šalyje, ypač Roterdamo uostamiestyje, kur policija pašovė penkis riaušininkus.

„Atidžiai stebime ir klausome, ir esame pasiruošę“, – naujienų agentūrai AFP sakė Roterdamo policijos atstovas spaudai Gijsas van Nimwegenas.

„Tikimės, kad padėtis Roterdame ir visuose Nyderlanduose išliks rami“, – pridūrė jis.

Nyderlandų vyriausybė penktadienį vykusiame posėdyje nusprendė, kad nuo sekmadienio visos nebūtiniausių prekių parduotuvės, barai, kavinės, restoranai, kino teatrai turės būti uždaryti nuo 17 val. iki 5 val., pranešė visuomeninis transliuotojas NOS.

Anksčiau nebūtiniausių prekių parduotuvės dirbo iki 18 valandos, o barai ir restoranai – iki 20 valandos.

Mokyklos liks atviros, nors didžiausias užsikrėtimų skaičius registruojamas tarp vaikų. Mokiniai nuo 10 metų privalės dėvėti kaukes, nurodė NOS, cituodama šaltinius vyriausybėje.

Nyderlandų epidemijos valdymo komandos ekspertai nurodė, kad, jų nuomone, dar vienas mokyklų uždarymas – koks buvo paskelbtas pandemijos pradžioje – būtų žalingas vaikams.

Tačiau kai kurie ekspertai ragina mokyklas uždaryti, kad būtų užkirstas kelias užkrato plitimui tarp jaunimo, dėl kurio pradeda trūkti vietų ligoninėse.

Nyderlanduose penktadienį buvo registruota 21 350 naujų užsikrėtimo atvejų – kiek mažiau nei 22 258 siekiantis vidutinis septynių dienų rodiklis.

Ligoninės atšauks visas nebūtiniausias procedūras, tokias kaip kelių ar klubų operacijos, o kritinės procedūros, pavyzdžiui, širdies operacijos ir vėžinių susirgimų terapija, bus atidėtos, nurodė sveikatos apsaugos ministras Hugo de Jonge (Hugas de Jongė).

Nyderlandų gyventojai „turėtų ruošis sunkiai žiemai“, – pridūrė H. de Jonge.

Nyderlandai rugsėjį atšaukė daugumą dėl koronaviruso pandemijos įvestų suvaržymų, tačiau spalį turėjo vėl juos sugrąžinti. Tai sukėlė visuomenės nepasitenkinimą ir protestus.

Hagoje per pastarąsias dvi ministro pirmininko spaudos konferencijas dėl COVID-19 padėties kilo demonstracijos, o policija panaudojo vandens patranką demonstrantams išvaikyti.

Praėjusį penktadienį po demonstracijos šimtai riaušininkų susirėmė su policijos pareigūnais Roterdamo centre, kur policija pradėjo šaudyti į akmenis svaidžiusius riaušininkus. Šeštadienį neramumai išplito į Hagą ir kitus miestus, įskaitant šiaurinį Groningeną, kur buvo protestuojama sekmadienį ir pirmadienį.

Visoje šalyje buvo suimti mažiausiai 173 žmonės.

Šalia Vokietijos sienos esančio Neimegeno miesto meras uždraudė sekmadienį numatytą demonstraciją prieš epidemiologinius suvaržymus dėl „rimto viešosios tvarkos pažeidimų pavojaus“.

Atnaujinta 18.41

Namibijai gresia išmesti 230 tūkst. dozių vakcinos nuo COVID-19

Namibija gali būti priversta sunaikinti iki 230 tūkst. vakcinos nuo COVID-19 dozių, kurios nebuvo sunaudotos dėl vangaus skiepijimo šalyje, o jų galiojimo laikas artėja prie pabaigos, penktadienį pranešė aukšto rango sveikatos apsaugos pareigūnas.

Šiai Pietų Afrikos valstybei sunkiai sekasi įtikinti 2,5 mln. savo piliečių pasiskiepyti, o iki šiol paskiepyta tik 11,6 proc. gyventojų.

Antradienį baigiasi 52 261 „AstraZeneca“ skiepų dozės galiojimo laikas, o 215 996 „Pfizer“ skiepų dozių galiojimo laikas baigsis kitų metų sausį ir vasarį.

„Paprastai visi nesunaudoti vaistai, kurių galiojimo laikas baigiasi, yra utilizuojami nustatyta tvarka“, – AFP sakė sveikatos ir socialinių paslaugų direktorius Benas Nangombe.

„Vakcinos nuo COVID-19, kurios nebus panaudotos iki nurodyto galiojimo termino pabaigos, bus atitinkamai sunaikintos”, – sakė jis.

B. Nangombe teigė, kad sprendimas utilizuoti vakcinas – tai, deja, prarasta galimybė žmonėms pasiskiepyti.

Pasak jo, „susirūpinimą kelia tai, jog tokie vertingi ištekliai, kaip šie, galiausiai bus išmesti dėl lėto jų naudojimo".

Žinia apie gresiantį vakcinos išmetimą pasirodė tuoj po to, kai Pietų Afrikos regione buvo aptikta nauja COVID-19 viruso atmaina, dėl kurio Didžioji Britanija ir daug kitų šalių, įskaitant Prancūziją, Vokietiją, Italiją ir Singapūrą, įvedė kelionių draudimą.

Atnaujinta 17.11

Sugriežtinus COVID-19 taisykles, prancūzai plūstelėjo registruotis skiepui

Sugriežtinus koronaviruso taisykles, Prancūzijoje smarkiai išaugo stiprinančiąja vakcinos doze norinčių pasiskiepyti žmonių skaičius. Vien tik ketvirtadienį svetainėje „Doctolib“ skiepui užsiregistravo daugiau kaip 1,2 mln. žmonių. Skiepytis stiprinančiąja doze Prancūzijoje raginami visi vyresni nei 18 metų amžiaus asmenys, jei po paskutinio skiepo yra praėję penki mėnesiai.

Viena priežasčių, kodėl gyventojai suskubo skiepytis, gali būti sugriežtintos taisyklės, anot kurių, COVID-19 pasas nustoja galioti, jei asmuo per septynis mėnesius po visiškos vakcinacijos negauna stiprinančiosios dozės. Vyresniems nei 65 metų amžiaus žmonėms, kurie jau senokai raginami dar kartą pasiskiepyti, naujoji taisyklė galios nuo gruodžio 15 dienos, vyresniems nei 18-os gyventojams – nuo sausio 15-osios.

Prancūzijoje COVID-19 paso reikalaujama norinti lankytis restoranuose ir renginiuose ar keliauti lėktuvu ar tolimojo susisiekimo traukiniu.

Jau kelias savaites koronaviruso padėtis blogėja ir Prancūzijoje. 100 000 gyventojų per septynias dienas tenkantis naujų atvejų skaičius čia pasiekė 200.

Atnaujinta 12.52

Lenkijoje – 26 735 nauji COVID-19 atvejai, mirė 421 pacientas

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 26 735 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat užregistruota 421 anksčiau užsikrėtusio žmogaus mirtis, penktadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną skelbta apie 28 128 naujus COVID-19 atvejus ir 497 pacientų mirtį.

Penktadienio duomenimis, šalies ligoninėse gydomi 19 332 COVID-19 pacientai, iš kurių 1 687 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtinti 3 461 066 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 82 607 užsikrėtę žmonės mirė.

Ministerija taip pat pranešė, kad nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 955 478 žmonės, iš jų 24 394 – per pastarąją parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę daugiau kaip 20,7 mln. gyventojų, o visą pirminį vakcinavimo kursą baigė daugiau kaip 20,3 mln. žmonių.

Atnaujinta 12.23

Latvijoje – 874 nauji COVID-19 atvejai, mirė 30 žmonių

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 10 848 testus patvirtinti 874 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 30 anksčiau užsikrėtusių žmonių, penktadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 095 naujus užsikrėtimo atvejus ir 20 pacientų mirtį.

Dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per parą sumažėjo nuo 706 iki 678,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 526 yra nepasiskiepiję ar nebaigę vakcinavimo kurso. Tarp naujausių COVID-19 aukų 25 žmonės buvo nepasiskiepiję.

Latvijoje iki šiol patvirtinti iš viso 251 006 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 4 113 užsikrėtusiųjų mirė.

Iki šiol 62 proc. Latvijos gyventojų baigė imunizacijos kursą.

Atnaujinta 11.11

Estijoje – 636 nauji COVID-19 atvejai, mirė aštuoni užsikrėtusieji

Estijoje per praėjusią parą atlikus 6 052 testus nustatyti 636 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė aštuoni anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną skelbta apie 619 naujų COVID-19 atvejų ir 10 pacientų mirtį.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 418 žmonių nėra visiškai pasiskiepiję.

Penktadienio duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 313 pacientų, iš jų 39 – intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant 25, kuriems reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinta 220 514 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 1 781 užsikrėtęs žmogus mirė, 198 092 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 825 171 žmogus – 72,09 proc. suaugusių arba 62,04 proc. visų šalies gyventojų. Visą vakcinavimo kursą baigė 784 519 žmonių – 58,98 proc. visų šalies gyventojų.

Rusijoje per parą nustatyta 34 690 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, mirė 1 235 infekuotieji

Rusijoje per parą nustatyta 34 690 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Kaip pranešė penktadienį žurnalistams federalinis operatyvinis kovos su koronavirusu štabas, bendras jų skaičius nuo pandemijos pradžios šalyje pasiekė 9 502 879.

Per pastarąsias 24 valandas Rusijoje koronaviruso aukomis tapo 1 235 žmonės. Ketvirtadienį buvo pranešta apie 1 238 pacientų mirtį. Iš viso nuo pandemijos pradžios šalyje mirė 270 292 infekuotieji.

Štabo duomenimis, mirštamumas nuo COVID-19 Rusijoje sudaro 2,84 proc.

Tarptautinių stebėtojų duomenis, tikrasis COVID-19 atvejų skaičius Rusijoje gali būti didesnis, nei skelbiama oficialioje statistikoje.

Izraelyje nustatytas pirmasis užsikrėtimo nauja koronaviruso atmaina atvejis

Izraelyje nustatytas pirmasis užsikrėtimo nauja koronaviruso atmaina B.1.1.529 atvejis – infekcija diagnozuota iš Malavio grįžusiam šalies piliečiui. Tai penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Ši atmaina, mokslininkų pavadinta B.1.1.529, pirmą kartą buvo aptikta Pietų Afrikoje.

„Pietų Afrikos šalyse aptikta atmaina nustatyta Izraelyje“, – nurodė Sveikatos apsaugos ministerija ir pridūrė, kad ja užsikrėtęs asmuo sugrįžo iš Malavio.

Pasak ministerijos, įtariama, kad dar du asmenys, sugrįžę iš Malavio, gali būti užsikrėtę B.1.1.529, todėl jie karantinuoti.

Visi trys asmenys buvo pasiskiepiję nuo COVID-19, nurodė ministerija, tačiau nepatikslino, kokiomis vakcinomis ir keliomis dozėmis.

Ketvirtadienį Pietų Afrikos Respublikos mokslininkai pranešė nustatę naują COVID-19 atmainą, turinčią daugybę mutacijų. Anot jų, ši atmaina kelia „rimtą susirūpinimą“ ir yra atsakinga už „eksponentinį“ naujų užsikrėtimo atvejų skaičius augimą.

Užsikrėtimo šia atmaina atvejų taip pat nustatyta Botsvanoje ir Honkonge – ją užsikrėtę asmenys buvo atvykę iš Pietų Afrikos.

Izraelis vienas pirmųjų pasaulyje pernai pradėjo vakcinaciją nuo koronaviruso, sudaręs susitarimą su JAV farmacijos milžine „Pfizer“, užtikrinusį jam milijonus skiepų dozių mainais į duomenis apie preparato veiksmingumą.

Izraelyje, turinčiame 9 mln. gyventojų, jau pilnai paskiepyti daugiau kaip 5,7 mln. žmonių.

Izraelio ministras pirmininkas Naftali Bennettas penktadienį ryte sušaukė pasitarimą su visuomenės sveikatos pareigūnais ir kabineto nariais epidemiologinei padėčiai aptarti.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) vėliau penktadienį rengia susitikimą, kuriame spręs, ar naująją atmainą laikyti „keliančia susidomėjimą“, ar „keliančia susirūpinimą“.

Dar ketvirtadienį Izraelis dėl aptiktos naujos atmainos uždraudė atvykti į šalį keliautojams iš pietinių Afrikos valstybių Lesoto, Botsvanos, Esvatinio, Mozambiko, Namibijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Zimbabvės.

Vasarą Izraelyje dėl koronaviruso delta atmainos buvo smarkiai išaugęs sergamumas COVID-19. Žydų valstybė viena pirmųjų pradėjo skiepyti gyventojus sustiprinančiąja vakcinos doze.

Antradienį Izraelis pradėjo skiepyti nuo koronaviruso 5–11 metų vaikus. Kol kas šios amžiaus grupės vaikus skiepija labai nedaug valstybių.

Anksčiau šį mėnesį Izraelis surengė specialias pratybas, ruošdamasis galimam naujos mirtinos COVID-19 atmainos atsiradimui. Pratybos apėmė įvairius krizės aspektus, įskaitant masinę vakcinaciją, komendanto valandos įvedimą ir skrydžių draudimą.

Atnaujinta 09.49

Slovakija pirmauja Europos Sąjungoje pagal naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių

Pagal pastarąją savaitę nustatytų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių Slovakija užima pirmąją vietą tarp Europos Sąjungos šalių, o Čekija – antrąją. Tai penktadienį pranešė Slovakijos televizija.

Jos duomenimis, Slovakijoje, kur gyvena 5 mln. žmonių, 100 tūkst. gyventojų tenka 1 430 naujų COVID-19 užsikrėtusių pacientų. Maždaug 10,7 mln. gyventojų turinčioje Čekijoje 100 tūkst. žmonių tenka 1 231 infekuotasis.

Pasak Slovakijos televizijos, trečiojoje vietoje yra Austrija. Ten 100 tūkst. gyventojų tenka 1 077 žmonės, kuriems pastarąją savaitę buvo nustatytas COVID-19.

Ukrainoje – 15 936 nauji COVID-19 atvejai, mirė 608 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 15 936 nauji COVID-19 atvejai, taip pat mirė 608 anksčiau užsikrėtę žmonės, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 16 943 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus ir 628 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuoti 3 208 COVID-19 pacientai, 24 569 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, platformoje „Telegram“ paskelbė ministerija.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje nustatyta 3 400 340 užsikrėtimo atvejų, 84 149 užsikrėtę žmonės mirė, 2 877 021 – pasveiko.

Nuo vakcinavimo kampanijos pradžios maždaug 41 mln. gyventojų turinčioje šalyje mažiausiai vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę gavo daugiau kaip 13,1 mln. žmonių, o vakcinavimo kursą užbaigė per 10,6 mln. žmonių.

Atnaujinta 09.19

Čekijoje pastarąją parą užfiksuotas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius – beveik 28 tūkst.

Ketvirtadienį Čekijoje koronavirusas buvo diagnozuotas 27 717 žmonių. Kaip pranešė penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija, tai didžiausias naujų užsikrėtimo atvejų paros prieaugis per visą pandemijos laikotarpį 10 mln. gyventojų turinčioje šalyje.

Tarp užsikrėtusiųjų – ir Čekijos prezidentas Milošas Zemanas, kuris dėl ligos skubiai buvo paguldytas į Centrinę karo ligoninę Prahoje.

Šalyje nuo penktadienio įvesta nepaprastoji padėtis. Ekspertai prognozuoja, kad sergamumas Čekijoje gali didėti mažiausiai iki Kalėdų. Nuo pandemijos pradžios policija dėl tyčinio koronavirusinės infekcijos platinimo pateikė kaltinimus daugiau kaip 100 čekų, jiems iškeltos baudžiamosios bylos.

Čekijoje nuo pandemijos pradžios koronavirusas buvo diagnozuotas 2 089 857 žmonėms. Iš jų 1 793 794 pasveiko, 32 643 mirė. Šiuo metu šalyje yra apie 200 tūkst. pacientų, sergančių COVID-19 sukeliama liga. Iš jų 6 024 gydomi ligoninėse, 854 infekuotųjų būklė yra sunki.

Vakcinacijos kampanija Čekijoje prasidėjo praėjusių metų gruodžio 27 d. Iki šiol visiškai paskiepyti 6 313 507 gyventojai. Šalyje naudojamos „Pfizer“, „Moderna“ ir „Johnson & Johnson“ vakcinos.

Atnaujinta 09.09

Čilėje bus leidžiama skiepyti kiniška „CoronaVac“ vakcina vaikus nuo trejų metų

Čilės Visuomenės sveikatos institutas davė leidimą skiepyti Kinijos kompanijos „Sinovac“ pagaminta „CoronaVac“ vakcina nuo koronaviruso vaikus nuo trejų metų amžiaus. Tai ketvirtadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

„Šiandien Visuomenės sveikatos institutas leido naudoti „CoronaVac“ preparatą vakcinuojat vaikus nuo trejų metų. Tai suteiks galimybę paskiepyti dar maždaug 600 tūkst. nepilnamečių“, – informavo žinybos atstovai. Anksčiau Čilėje buvo leista skiepyti kiniška vakcina vaikus nuo šešerių metų.

Kaip sakoma Visuomenės sveikatos instituto pareiškime, sprendimas buvo priimtas remiantis „Sinovac“ atliktų tyrimų rezultatais. Institutas taip pat informavo, jog „CoronaVac“ preparato klinikiniai bandymai Čilėje parodė, kad juo skiepijamiems vaikams susidaro daugiau antikūnų negu suaugusiesiems, o šalutinis poveikis būna mažesnis.

18,95 mln. gyventojų turinčioje Čilėje iki šiol nuo koronaviruso visiškai paskiepyta 13,8 mln. žmonių. Be kiniškų preparatų, šalyje taip pat naudojamos „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ vakcinos.

Atnaujinta 09.03

Šanchajuje po trijų COVID-19 atvejų atšaukti skrydžiai, uždarytos mokyklos

Nustačius tris koronaviruso atvejus Šanchajuje penktadienį atšaukta šimtai skrydžių, uždarytos kai kurios mokyklos ir sustabdytos kelionių grupės, nes Kinija vykdo griežtą nulinio COVID politiką.

Pekinui iš esmės jau pavyko suvaldyti koronaviruso plitimą šalyje taikant kelionių apribojimus ir staigius karantinus, tačiau pastaraisiais mėnesiais dažni protrūkiai yra šios netoleravimo strategijos išbandymas.

Trys teigiami atvejai nustatyti draugams, praėjusią savaitę kartu keliavusiems į netoliese esantį Sudžou miestą, ketvirtadienio vakarą surengtoje spaudos konferencijoje sakė Šanchajaus sveikatos tarnybos ir pridūrė, kad visi buvo visiškai paskiepyti.

Penktadienį atšaukta daugiau nei 500 skrydžių iš dviejų pagrindinių Šanchajaus oro uostų, rodo skrydžių stebėjimo priemonės „VariFlight“ duomenys. Šanchajaus vyriausybė taip pat nurodė, kad bus atšauktos visos kelionės tarp provincijų ir į miestą – pagrindinį prekybos ir turizmo centrą. Šešios Šanchajaus ligoninės taip pat sustabdė ambulatorines paslaugas.

„Kinija sukaupė daug patirties vykdydama „dinamišką nulinio COVID“ strategiją, tad ji nesikeis“, – ketvirtadienį sakė Šanchajaus COVID prevencijos ekspertų darbo grupės vadovas Zhang Wenhongas. Jis perspėjo, kad tai gali tapti „normalizuota antiepidemine situacija, su kuria galime vėl susidurti“ ateityje.

Maždaug už 100 kilometrų esantis Sudžou, kuriame gyvena apie 13 milijonų žmonių, uždarė lankytinas vietas ir pareikalavo, kad gyventojai pateiktų neigiamus testo rezultatus, kad galėtų išvykti iš miesto.

Pekino valdžios institucijos budriai stebi galimus protrūkius artėjant vasario žiemos olimpinėms žaidynėms, per kurias gausiai atvyks užsienio sportininkai, žiniasklaida ir pareigūnai. Vadovybei pasiryžus surengti olimpines žaidynes be COVID-19, Pekino olimpinis parkas jau atskirtas renginio „uždaro ciklo“ burbule, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Atnaujinta 07.25

Vokietijoje pastarąją parą vėl užfiksuotas rekordinis užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius – 76 414

Vokietijoje patvirtintų naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 76 414 – daugiausiai nuo pandemijos pradžios. Tokius duomenis penktadienį paskelbė Roberto Kocho institutas.

Ankstesnis antirekordas buvo užfiksuotas lapkričio 25-ąją, kai per parą COVID-19 buvo nustatytas 75 961 žmogui. Nuo pandemijos pradžios koronavirusu užsikrėtė 5 650 170 Vokietijos gyventojų.

Pastarąją parą nuo COVID-19 sukeliamos ligos padarinių šalyje mirė 357 pacientai. Bendras koronaviruso aukų skaičius Vokietijoje išaugo iki 100 476. Pasveiko 4 775 300 žmonių.

Koronaviruso plitimo septynių dienų rodiklis (užsikrėtimo atvejų skaičius per savaitę 100 tūkst. žmonių) taip pat pasiekė naują rekordinį lygį – 438,2. Ketvirtadienį šis indeksas buvo lygus 419,7, prieš savaitę – 340,7, o prieš mėnesį – 113.

Pastarosiomis savaitėmis Vokietijoje sergamumas sparčiai didėja. Lapkričio 18 d. VFR kanclerė Angela Merkel surengė susitikimą su federalinių žemių vadovais. Jame buvo numatytos naujos priemonės, kuriomis siekiama užkirsti kelią infekcijos plitimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt