Pasaulyje

2021.11.25 23:57

Filipinų vyriausybė mėgina neleisti žurnalistei Ressai vykti į Oslą atsiimti Nobelio taikos premijos

ELTA2021.11.25 23:57

Filipinų vyriausybė mėgina sutrukdyti Nobelio taikos premijos laureatei žurnalistei Mariai Ressai vykti į premijos įteikimo ceremoniją Osle. Kyla pavojus, kad 58-erių žurnalistė pabėgs, sakoma teismo dokumentuose, kuriuos pavyko pamatyti agentūrai AFP. M. Ressai ir rusų žurnalistui Dmitrijui Muratovui už nuopelnus siekiant nuomonės laisvės spalį buvo skirtas prestižinis apdovanojimas.

Buvusi CNN korespondentė 2012 metais Filipinuose su kolegomis įsteigė tiriamosios žurnalistikos portalą „Rappler“, kuris, be kita ko, rašė apie ginčytiną prezidento Rodrigo Dutertės kovos su narkotikais kampaniją. Dėl to žurnalistė vis buvo užsipuolama.

Filipinų institucijos prieš M. Ressą imasi ir teisinių žingsnių. Ji šiuo metu yra laisvėje už užstatą. Už šmeižtą jai gresia iki šešerių metų kalėjimo.

M. Ressa paprašė teismo leidimo keliauti į Norvegiją, kur gruodžio 10-ąją vyks Nobelio premijos įteikimo ceremonija. Tačiau vyriausybės advokatai tam pasipriešino. M. Ressa nepateikė „būtinų“ kelionės į Oslą priežasčių, sakoma dokumentuose, datuotuose lapkričio pradžios data.

„Jos nuolatinė Filipinų teismų procesų kritika (...) parodo, kad ji negerbia teisėsaugos sistemos. Dėl to kyla ir pabėgimo rizika“, - argumentavo advokatai. Teismas sprendimo kol kas nepriėmė.

Nobelio institutas Osle kritikavo vyriausybės veiksmus. „Gėda bet kuriai šaliai neišleisti savo piliečių į Oslą atsiimi Nobelio taikos premijos“, – sakoma pareiškime. M. Ressa, kuri turi ir JAV pilietybę, šiuo metu su teismo leidimu lankosi JAV.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt