Pasaulyje

2021.11.25 23:28

Britų ekspertai sunerimę dėl naujos koronaviruso atmainos: „blogiausia iš iki šiol matytų“

atnaujinta 23.42
LRT.lt2021.11.25 23:28

Britanija imasi atšaukti skrydžius iš kai kurių Pietų Afrikos šalių po to, kai vis garsiau pradėta kalbėti apie pavojingą naująja koronaviruso atmainą. Ji, pasak Jungtinės Karalystės sveikatos ekspertų, yra „blogiausia iš iki šiol matytų“, rašo „Sky News“.

Jungtinės Karalystės Saugos ir sveikatos agentūra (UKHSA) teigia, kad Pietų Afrikos Respublikoje aptikta B.1.1.529 atmaina turi viruso spyglio baltymą, kuris yra „dramatiškai“ kitoks nuo originaliojo COVID štamo ir turi du kartus daugiau mutacijų nei delta atmaina.

Mutacijos šioje naujoje atmainoje, tikėtina, gali įveikti imuninį atsaką, kurį turi persirgusieji COVID-19 arba pasiskiepiję nuo šios ligos, sako Jungtinės Karalystės sveikatos ekspertai.

Anot virusologo Tomo Peacocko, minėtos mutacijos yra „baisios“, bet kol kas užsikrėtimų ja skaičius labai žemas, skelbia „Sky News“.

Sveikatos apsaugos sekretorius Sajidas Javidas taip pat pasidalijo žinia apie tiriamą naują koronaviruso atmainą.

Kol kas oficialiai žinoma apie nedidelį kiekį šios atmainos atvejų – tris Botsvanoje, šešis Pietų Afrikoje ir vieną Honkonge (iš žmogaus, atkeliavusio iš Pietų Afrikos), mokslininkai tikisi, kad pavyks užkardyti šios atmainos plitimą.

Dėl naujosios atmainos Jungtinė Karalystė ėmėsi veiksmų – į raudonąjį sąrašą įtrauktos šešios Afrikos šalys (Pietų Afrikos Respublika, Namibija, Lesotas, Botsvana, Esvatinis ir Zimbabvė) – skrydžiai iš jų nutraukiami penktadienio vidudienį.

Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai penktadienį rengia susitikimą, kuriame aptars naująją atmainą ir galimai priskirs jai konkretų pavadinimą iš graikų abėcėlės.

Britanijoje per parą nustatyta beveik 50 tūkst. naujų COVID-19 atvejų

Jungtinėje Karalystėje per pastarąją parą nustatyta 47,2 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, taip pat mirė 147 anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė britų žiniasklaida.

Pastarosiomis savaitėmis virtinėje Europos šalių fiksuojama rekordiškai daug COVID-19 atvejų, griežtinami suvaržymai. Valdžios institucijos naująją COVID-19 bangą visų pirma sieja su dalies gyventojų nenoru skiepytis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt