Pasaulyje

2016.11.21 15:18

Estijoje pasirašyta koalicijos sutartis

Estijos Centro partija, socialdemokratai bei konservatyvi „Tėvynės“ ir „Res Publica“ sąjunga (IRL) pirmadienį pasirašė koalicinę sutartį.

Susitarimą parlamento Baltojoje salėje pasirašė Centro partijos pirmininkas Juri Ratas, Estijos socialdemokratų partijos (SDE) lyderis Jevgenijus Osinovskis ir IRL vadovas Margusas Tsahkna.

Koalicinės sutarties pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo šių trijų politinių jėgų frakcijų parlamente nariai.

Iki pirmadienio visos trys partijos apsisprendė dėl savo kandidatų į ministrus. Jos turės vienodą skaičių ministrų portfelių – po penkis.

Socialinės apsaugos ministre turėtų tapti IRL vicepirmininkė Kaia Iva, o IRL vadovas M. Tsahkna, užėmęs šį postą ankstesnėje vyriausybėje, pretenduoja į gynybos ministro portfelį.

Savo postuose turėtų likti aplinkos apsaugos ministras Marko Pomerantsas, teisingumo ministras Urmas Reinsalu ir finansų ministras Svenas Sesteras.

Centro partijai vyriausybėje tikriausiai atstovaus partijos frakcijos parlamente vadovė Kadri Simson, pretenduojanti tapti ekonomikos ministre, partijos vicepirmininkė Mailis Reps, ketinanti vadovauti Švietimo ministerijai, žemės ūkio ministru pretenduojantis tapti Martinas Repinskis bei į valstybės valdymo ministro portfelį pretenduojantis Michailas Korbas. Centro partijos pirmininkas J. Ratas iškeltas kandidatu į premjerus.

Socialdemokratai vyriausybėje išsaugos sveikatos apsaugos ir darbo bei kultūros ministrų postus – juose turėtų likti dirbti J. Osinovskis ir Indrekas Saaras. SDE į užsienio reikalų ministro postą siūlo buvusį partijos lyderį Sveną Mikserį, į vidaus reikalų – Andresą Anveltą, į verslo ir ekonominės plėtros ministres – Urve Palo.

15 valandą prasidėsiančiame parlamento posėdyje Centro partijos pirmininkas J. Ratas, kuriam prezidentė Kersti Kaljulaid sekmadienį pavedė suformuoti vyriausybę, pristatys pagrindinius naujo kabineto formavimo principus ir atsakys į įstatymų leidėjų klausimus.

Vėliau parlamentas atvirą balsavimu nuspręs, ar suteikti J. Ratui įgaliojimus formuoti vyriausybę.