Naujienų srautas

Pasaulyje2013.04.11 10:10

Tyrimas: turtingose šalyse augti vaikams nebūtinai gera

15min.lt 2013.04.11 10:10

Jungtinių Tautų fondas UNICEF paskelbė tyrimą, kuriame nagrinėjo, ar vadinamosiose turtingose šalyse gera augti vaikams. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad šalies gyvenimo lygis dar nereiškia, kad vaikai toje valstybėje nepatiria skriaudos ir skurdo.

Jungtinių Tautų fondas UNICEF paskelbė tyrimą, kuriame nagrinėjo, ar vadinamosiose turtingose šalyse gera augti vaikams. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad šalies gyvenimo lygis dar nereiškia, kad vaikai toje valstybėje nepatiria skriaudos ir skurdo.

Iš viso ištirtos 29 išsivysčiusios šalys. Tarp geriausių vaikams šalių – Nyderlandai, Suomija, Islandija ir Norvegija. Sąrašo apačioje atsidūrė Rumunija, skelbia Newsru.com.

Tyrimas buvo atliekamas vertinant materialinę gerovę, sveikatos ir švietimo paslaugas, gyvenimo sąlygas, aplinkos tinkamumą vaikams. Sąrašo pabaigoje atsidūrė Baltijos valstybės, Estijai (23 vieta), Latvija (28 vieta) ir Lietuva (27 vieta).

JAV atiteko tik 26 vieta, o Rumunijai – paskutinė, mat daugiau kaip pusei rumunų vaikų trūksta maisto. Kaimyninė Lenkija užėmė 21 vietą.

Autoriai pažymi, kad šalies bendrasis vidaus produktas neturi didelės įtakos vaikų gerovei. „Turtingoje šalyje sąlygos vaikams automatiškai netampa geresnėmis nei ten, kur ekonominė situacija nėra palanki“, – ataskaitą cituoja „The Epoch Times“.

Nepaisant tam tikrų trūkumų kiekvienoje šalyje, bendrai situacija žvelgiant nuo 2000 metų vertinama gerai.

Išsivysčiusiose šalyse per šį laiką buvo galima matyti lėtą, tačiau nuolat vykstantį  vaiko gerovės tobulinamo procesą. Kiekvienoje šalyje, esančioje sąraše, pastebimas kūdikių mirtingumo, asocialių šeimų sumažėjimas, vaikų, lankančių mokyklą, skaičiaus padidėjimas.

„UNICEF“ tyrimų biuro direktorius Alexanderis Gordonas teigė, kad politikai neturėtų pamiršti apie priemones, kurios gerina aplinką vaikams.

Praėjusių metų lapkritį buvo paskelbta ataskaita, kurioje išrikiuotos šalys, geriausios gimti. Sąrašo viršuje atsidūrė Šveicarija. Toliau rikiavosi Norvegija, Švedija, Danija.

Visas sąrašas:

 1. Nyderlandai

 2. Norvegija

 3. Islandija

 4.Suomija

 5. Švedija

 6. Vokietija

 7. Liuksemburgas

 8. Šveicarija

 9. Belgija

 10. Airija

 11. Danija

 12. Slovėnija

 13. Prancūzija

 14. Čekija

 15. Portugalija

 16. Jungtinė Karalystė

 17. Kanada

 18. Austrija

 19. Ispanija

 20. Vengrija

 21.Lenkija

 22. Italija

 23. Estija

 24. Slovakija

 25. Graikija

 26. JAV

 27. Lietuva

 28. Latvija

 29. Rumunija

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi