Pasaulyje

2021.11.25 14:53

Ukraina perspėja Rusiją, kad ši „brangiai sumokės“, jei mėgins pulti

ELTA2021.11.25 14:53

Ketvirtadienį Kijevas perspėjo Rusiją, kad ši nemėgintų pulti Ukrainos, nes už tokį bandymą „brangiai sumokės“. Vakarai baiminasi, kad Maskva galimai rengia planus pasiųsti karius per sieną.

Vakarų šalys šį mėnesį išreiškė nerimą dėl pranešimų apie Rusijos karinį aktyvumą netoli Ukrainos, o JAV pareiškė, kad joms kelia „rimtą susirūpinimą“ atsinaujinęs kariuomenės telkimas pasienyje.

Ketvirtadienį kalbėdamas su žurnalistais Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba sakė, kad sunku atspėti, ką Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketina daryti, tačiau Kijevas daro viską, kad atgrasytų Kremlių.

„Stengiamės jam paaiškinti, kad už naują puolimą prieš Ukrainą jis brangiai sumokės“, – sakė Ukrainos vyriausiasis diplomatas.

„Maskva turi aiškiai suprasti, kokių politinių, ekonominių ir žmogiškųjų nuostolių ji patirs pradėjusi dar vieną agresiją, – pridūrė D. Kuleba. – Todėl geriau to nedaryti“.

Trečiadienį JAV ambasada Ukrainoje paskelbė saugumo perspėjimą, kuriame informuoja JAV piliečius apie „neįprastą Rusijos karinį aktyvumą prie Ukrainos sienų ir okupuotame Kryme“.

Maskva atmeta vis gausėjančius Vakarų pareiškimus, kad Rusija galimai ruošiasi įsiveržti į Ukrainą.

V. Putinas trečiadienį Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Charles`iui Micheliui pareiškė esąs susirūpinęs dėl Kijevo „provokacijų“, kuriomis siekiama kurstyti įtampą Rytų Ukrainoje, pranešė Kremlius.

Ukrainos kariuomenė kovoja su separatistais dviejuose su Rusija besiribojančiuose rytiniuose regionuose nuo 2014 metų, kai Maskva neteisėtai aneksavo Krymo pusiasalį. Karas jau pareikalavo daugiau kaip 13 tūkst. gyvybių.

Ukraina ir jos Vakarų sąjungininkės kaltina Rusiją siunčiant karius ir ginklus per sieną separatistams remti. Maskva šiuos kaltinimus neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt