Pasaulyje

2021.11.25 14:21

Pietų Korėjoje steigiamas komitetas, svarstysiantis draudimą vartoti šunieną maistui

ELTA2021.11.25 14:21

Pietų Korėjos vyriausybė įsteigs konsultacinį komitetą, kuris svarstys draudimą vartoti šunieną maistui. Tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi šalies ministro pirmininko Kim Bu-gyeomo pasisakymu.

„Mes sudarysime bendrą visuomenės ir vyriausybės konsultacinę instituciją, kuriai vadovaus visuomenininkai, ir pasieksime konsensusą“, – cituoja premjerą agentūra. Kim Bu-gyeomas pridūrė, kad komitetas bus sudarytas gruodžio mėnesį. Jame dirbs 20 ekspertų, visuomenės veikėjų ir vyriausybės valdininkų.

Kaip informuoja „Yonhap“, komitetas svarstys šį klausimą iki 2022 metų balandžio. Be to, vyriausybė taip pat planuoja sudaryti atitinkamų ministerijų vadovų pavaduotojų lygio organą, kuris turėtų parengti veiksmų planą ir išnagrinėti visuomenės nuomonę.

Šių metų rugsėjį kelios Pietų Korėjos visuomenės organizacijos parėmė šalies prezidento Moon Jae-ino pasiūlymą apsvarstyti galimybę uždrausti šunienos vartojimą maistui.

Pasak „Yonhap“, į Pietų Korėjos baudžiamąjį kodeksą įtrauktas straipsnis dėl tyčiojimosi iš gyvūnų. Jis draudžia žiauriai galabyti šunis ar kates ir šiurkščiai elgtis su jais, bet ne vartoti jų mėsą. Statistika rodo, kad pastaraisiais metais šunienos vartojimas šalyje kasmet sumažėja 20-30 proc.

Anot korėjiečių istorikų, šunienos valgymo tradicijos šalyje siekia mažiausiai du tūkstančius metų. Daugybės benamių šunų mėsa nuo seno buvo varguolių maistas, o po mongolų įsiveržimo ji pasidarė populiari visuose visuomenės sluoksniuose ir buvo patiekiama net karaliui. Netgi buvo pradėta teigti, kad šuniena turi gydomųjų savybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt