Pasaulyje

2021.11.25 14:02

Lukašenka dėl atšaukto migrantų skrydžio apkaltino ES: „Tegul Bendrija už jį sumoka“

atnaujinta 15.07
LRT.lt, BNS2021.11.25 14:02

Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka pakomentavo situaciją, kuomet šiandien turėjęs įvykti migrantus namo gabenantis skrydis buvo atšauktas, rašo valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

Jam buvo pranešta, kad neva „skrydis buvo atšauktas, nes Irako skrydžių bendrovė nesulaukė mokėjimo, padengiančio kelionės išlaidas“.

„Tegul europiečiai moka. Jie irgi niekšai, sako, kad skyrė pinigų: milijonus, tūkstančius. Bet čia neatėjo nė centas“, – kritiką ES žarstė A. Lukašenka.

„Kiek kainuoja šis skrydis?! Ir nėra kam mokėti. Tegul Europos Sąjunga moka“, – pridūrė neteisėtas Baltarusijos prezidentas.

Tūkstančiai migrantų, tarp kurių yra žmonių iš Libano, Sirijos ir Irako, susirinko Baltarusijoje prie Lenkijos sienos, vildamiesi patekti į ES.

Vakarai kaltina Baltarusiją organizuojant šią krizę: apgaulingais pažadais dėl lengvo kelio į ES viliojant atvykėlius, o paskui siunčiant juos veržtis pro Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos sienas, tokiu būdu keršijant blokui už sankcijas, paskelbtas Minsko režimui dėl represijų prieš opoziciją.

Baltarusija neigia organizuojanti šią krizę kaip svertą prieš Vakarų sankcijas, bet atgal neįsileidžia migrantų, šaltu oru įstrigusių miškuose prie sienos.

Baltarusijos valstybinė žiniasklaida: pasienyje migrantai surengė demonstraciją

Baltarusijoje netoli sienos su Lenkija esančiame transporto ir logistikos centre netoli apgyvendinti migrantai surengė demonstraciją, reikalaudami įleisti juos į Europos Sąjungą, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra BelTA.

Atvykėliai pasiruošė plakatų su užrašytais reikalavimais įleisti juos į Europą ir negrąžinti į Kurdistaną, sakoma valstybinės naujienų agentūros pranešime. Demonstracijoje dalyvaujančių migrantų skaičius nenurodomas.

Tuo metu Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolis Hlazas ketvirtadienį pareiškė, kad iš ES nesulaukta jokio finansavimo pagalbai migrantams.

„Trumpai tariant, iš Europos Komisijos nieko nėra (gauta), išskyrus pareiškimus apie ketinimus. Technikos ekspertai lankydamiesi logistikos centre su pabėgėliais taip ir nepabendravo“, – sakė ministerijos atstovas. Jį citavo naujienų agentūra BelTA.

Jis taip pat pranešė, kad gauta daugiau nei 200 žiniasklaidos atstovų prašymų suteikti leidimus dirbti Lenkijos pasienyje.

„Tarp akredituotųjų taip pat buvo ir keturi kurdų žurnalistai. Žiniasklaidos darbui nėra jokių kliūčių“, – sakė A.Hlazas.

Irako kurdų televizija NRT antradienį pranešė, kad Baltarusijoje buvo sulaikyta viena jos žurnalistė.

„NRT reporterę Zhyan Ali baltarusių teisėsaugininkai suėmė lapkričio 23 dieną Minsko nacionaliniame oro uoste. Iš jos buvo konfiskuota jos visa žurnalistinė įranga“, – sakoma televizijos paskelbtame pranešime.

Jame nurodoma, kad Zh. Ali bandė patekti į Baltarusijos ir Lenkijos pasienį, kad nušviestų migracijos krizę.

„Daugelis migrantų, bandančių patekti į Europos Sąjungą iš Baltarusijos, yra kurdai. NRT, kaip kurdų televizijos kanalas, šią problemą nušviečia nuo pat šios situacijos pradžios“, – sakoma televizijos pranešime.

Baltarusijos valstybės saugumo tarybos sekretorius Aleksandras Volfovičius pranešė, kad šiais metais buvo „sulaikyta per 11,5 tūkst. nelegalių migrantų, o apie 5 tūkst. buvo išvežti iš šalies“.

„Šiemet buvo sulaikyta 11 500 nelegalių migrantų. Maždaug 5 000 žmonių buvo grąžinti į savo tėvynę ir patraukti teisiškai atsakingi. Taigi mes su tuo kovojame“, – agentūra BelTA citavo A. Volfovičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt