Pasaulyje

2021.11.25 12:08

Minskas skundžiasi, kad ES „nepadeda išgabenti migrantų“

LRT.lt, BNS2021.11.25 12:08

Minsko režimas pasiskundė, kad Europos Sąjunga (ES) „nepadeda jiems išgabenti migrantų į jų kilmės šalis“, rašo Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

Irako oro linijų „Iraqi Airways“ skrydis, lapkričio 25 dieną turėjęs išskraidinti dalį irakiečių migrantų iš Baltarusijos buvo atšauktas. Tai Rusijos naujienų TASS agentūrai trečiadienį pranešė Minsko oro uostas.

„Kur ta Europos Sąjungos pagalba? Jos tiesiog nesimato. Štai kodėl Baltarusija elgiasi ir veiks kaip normali civilizuota Europos valstybė pagal visas tarptautines normas ir reikalavimus, vykdydama visus tarptautinius susitarimus“, – aiškino Baltarusijos saugumo tarybos sekretorius Aliaksandras Wolfovičius.

Lenkija, Lietuva ir Latvija kaltina Baltarusiją sąmoningai kurstant politinę ir žmogaus teisių krizę, viliojant migrantus, daugiausia iš Artimųjų Rytų, pažadu lengvai patekti į jas ir Europos Sąjungą.

Baltarusija tai neigia, o Lenkija tvirtina, kad Minsko sąjungininkė Maskva taip pat įsitraukusi į mėginimą destabilizuoti Europos Sąjungą. Rusija šiuos kaltinimus neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt