Pasaulyje

2021.11.25 11:18

BBC žurnalistas papasakojo apie interviu su Lukašenka: „Baltarusija bandė parodyti, koks jis stiprus“

LRT.lt2021.11.25 11:18

BBC korespondentas Maskvoje Steve`as Rosenbergas „Echo Moskvy“ laidoje teigė, kad jo interviu su Baltarusijos autoritaru Aliaksandru Lukašenka metu neteisėtas Baltarusijos vadovas buvo labai „suirzęs“, kai jo buvo klausiama apie Rusiją.

Žurnalistas teigė, kad A. Lukašenka prieš pat interviu su juo nė trupučio nesišnekučiavo.

BBC žurnalistas S. Rosenbergas teigė, kad galimybės pasikalbėti su Baltarusijos autoritaru laukė daugiau nei du dešimtmečius.

„Akivaizdu, kad per interviu jis mane bandė suklaidinti. Kai pirmą kartą interviu metu aš jį pertraukiau, jis ragino mane „nesijaudinti“. Aš nesijaudinau, man tiesiog buvo neaišku, kodėl jis į šalį kviečiasi migrantus“, – „Echo Moskvy“ eteryje sakė S. Rosenbergas.

Žurnalistas teigė, kad A. Lukašenka per interviu greit perėjo prie familiarumo ir į S. Rosenbergą pradėjo kreiptis ne „jūs“, o „tu“.

„Baltarusijos valstybinė žiniasklaida, kaip aš mačiau, bandė kiekvienu žodžiu parodyti, koks Lukašenka stiprus, o aš tylus. (...) Tai neatrodė kaip dialogas“, – aiškino BBC korespondentas Maskvoje.

Jis pridūrė, kad jokio honoraro už šį interviu, kaip teigia Baltarusijos valstybinė žiniasklaida, jis negavo.

„Mes BBC tokios sistemos neturime, honorarų negauname. Man atrodė svarbu užduoti nepatogius klausimus. Nesvarbu, ar mes jį pripažįstame prezidentu, ar ne, jis pastaruosius 1,5 metų yra įvykių epicentre“, – aiškino S. Rosenbergas.

Žurnalistas pridūrė, kad A. Lukašenką akivaizdžiai erzino per interviu užduoti klausimai apie Rusiją.

„Aišku, ši tema yra jam gana jautri, įskaitant santykius su Rusija, sąjunginę valstybę ir jos ateitį. Tačiau jis labai greitai pakreipė temą į Vakarus, į Antrąjį pasaulinį karą ir buvo labai emocionalus. Net pats nesuprantu, kuo susijęs Antrasis pasaulinis karas ir politinė situacija Baltarusijoje“, – kalbėjo BBC korespondentas Maskvoje S. Rosenbergas.

Pasak žurnalisto, įdomiausias įvykis nutiko jau po interviu su Baltarusijos diktatoriumi.

„Baltarusijos valstybinė televizija nusivedė mane pasikalbėti apie įspūdžius po interviu. Maniau, kad mane pasitiks viena kamera, vienas žurnalistas, tačiau manęs laukė visas žurnalistų būrys. Jie manęs klausinėjo, ar aš „tapau Lenkijos saugumo tarnybų auka“ ir kada praėjusiais metais atvykau į Minską“, – kalbėjo S. Rosenbergas.

Jis mano, kad tai galėjo būti Baltarusijos tarnybų provokacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt