Pasaulyje

2021.11.25 10:12

Interpolo prezidentu išrinktas kankinimu kaltinamas JAE generolas

atnaujinta 11.31
BNS2021.11.25 10:12

Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) generolas, kaltinamas kankinimu, ketvirtadienį buvo išrinktas Tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos – Interpolo – vadovu, nepaisant žmogaus teisių organizacijų ir Europos Parlamento narių susirūpinimo.

„Ponas Ahmedas Nasseras Al Raisi iš Jungtinių Arabų Emyratų išrinktas prezidentu [ketverių metų kadencijai]", – paskelbė Interpolas socialiniame tinkle „Twitter“.

Generolas A. N. Raisi yra JAE saugumo pajėgų vadovas.

Interpolo prezidento pareigos didžia dalimi yra reprezentacinio pobūdžio ir jas einantis asmuo už tai negauna atlyginimo.

Organizacijos kasdieniam darbui vadovauja generalinis sekretorius Juergenas Stockas. 2019-aisiais jis buvo perrinktas į šias pareigas antrai penkerių metų kadencijai.

A. N. al Raisi atžvilgiu kaltinimų dėl „kankinimo“ pastaraisiais mėnesiais buvo išsakyta Prancūzijoje ir Turkijoje. Šią savaitę Stambule vyksta kasmet šaukiama Interpolo Generalinė asamblėja.

Generolas organizacijos prezidentu išrinktas JAE skyrus dosnų finansavimą Interpolui, kurio būstinė įsikūrusi Liono mieste Prancūzijoje. Abu Dabis taip pat sulaukė kaltinimų, kad piktnaudžiauja Interpolo arešto orderiais, vadinamaisiais raudonaisiais pranešimais (angl. red notices), persekiodamas politinius disidentus.

Trys Europos Parlamento nariai lapkričio 11 dieną parašė laišką Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen, kuriame įspėjo apie pasekmes Interpolui, jei JAE generolas bus išrinktas jo prezidentu.

„Generolo A. N. al Raisi išrinkimas pakenktų Interpolo misijai bei reputacijai ir smarkiai paveiktų organizacijos galimybes veiksmingai vykdyti savo misiją“, – buvo rašoma laiške.

2020 metų spalį 19-a nevyriausybinių organizacijų, tarp jų tarptautinė žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ (HRW), išreiškė susirūpinimą dėl galimo A. N. al Raisi išrinkimo. Anot organizacijų, generolas „priklauso saugumo aparatui, kuris toliau sistemingai taikosi į taikius kritikus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt