Pasaulyje

2021.11.25 09:47

Prancūzija suėmė penktą įtariamąjį dėl migrantų tragedijos Lamanšo sąsiauryje

atnaujinta 11.29
ELTA, BNS2021.11.25 09:47

Penktas įtariamasis suimtas dėl Lamanšo sąsiauryje nuskendusio migrantų laivo, kai žuvo mažiausiai 27 žmonės, ketvirtadienį pranešė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas.

Pasak Lilio prokuratūros, septyniolika vyrų, septynios moterys ir trys vaikai žuvo laivui trečiadienį nuskendus prie Prancūzijos šiaurinės pakrantės. Trečiadienio popietę jau buvo suimti keturi įtariami žmonių kontrabandininkai, sakė G. Darmaninas.

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį sušaukė aukšto rango pareigūnų posėdį, kai bandydami perplaukti Lamanšo sąsiaurį iš Prancūzijos į Angliją nuskendo mažiausiai 27 migrantai.

Tai daugiausiai migrantų gyvybių pastaraisiais laikais pareikalavusi nelaimė Lamanšo sąsiauryje, įvykusi augant įtampai Londono ir Paryžiaus santykiuos dėl rekordinio skaičiaus migrantų, besiryžtančių šiai pavojingai kelionei į salą.

Prancūzija perspėja JK „neišnaudoti migrantų krizės politiniais tikslais“

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas perspėjo britų premjerą Borisą Johnsoną „neišnaudoti migrantų krizės politiniais tikslais“, ketvirtadienį informavo Eliziejaus rūmai.

Tai jis pareiškė po to, kai trečiadienį bandydami perplaukti Lamanšo sąsiaurį iš Prancūzijos į Angliją nuskendo mažiausiai 27 migrantai.

Savo pareiškime po vėlų trečiadienį įvykusio lyderių pokalbio telefonu Eliziejaus rūmai nurodė, jog E. Macronas pasakė B. Johnsonui, kad Prancūzija ir JK turi „bendrą atsakomybę“, ir pridūrė, kad „tikisi, jog britai visapusiškai bendradarbiaus ir susilaikys nuo dramatiškos padėties išnaudojimo politiniams tikslams“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt