Pasaulyje

2021.11.25 09:54

Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai kitą savaitę susitiks su Taivano vadovais

atnaujinta 10.44
Julius Palaima, LRT.lt, BNS2021.11.25 09:54

Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentarai kitą savaitę Taivane susitiks su šios šalies prezidente ir premjeru, skelbia Estijos visuomeninis transliuotojas ERR.

Apie žinią taip pat paskelbė „Taiwan news“ portalas.

Teigiama, kad gruodžio 2-3 dieną vykstančiame forume Baltijos šalių parlamentarai susitiks ir su Taivano prezidente Tsai Ing-wen.

Portalui LRT.lt Seimo narė Dovilė Šakalienė patvirtino, kad į Taivaną vyks ji, taip pat Seimo nariai Marius Matijošaitis ir Matas Maldeikis.

„Draugystės su Taivanu“ delegacijoje dar bus Lukas Savickas, Rūta Miliūtė bei Vytautas Gapšys.

„Taip, programa dar derinama, šie susitikimai iš tiesų planuojami. Esame dėkingi Taivanui už pagalbą pandemijos pradžioje. Vėliau mes jiems du kartus skyrėmė jiems vakcinų ir jie taip pat mums labai dėkingi“, – LRT.lt sakė D. Šakalienė.

Pastaruoju metu Kinijos ir Lietuvos santykiai yra pašliję, dėl Vilniaus sprendimo atidaryti Taivano atstovybę.

Praėjusią savaitę Vilniuje atstovybė buvo atidaryta, tačiau ji neturi diplomatinio statuso ir savo veiklą nukreips į ekonominį bendradarbiavimą.

Visgi Pekinas šį sprendimą laiko nepriimtinu ir teigia, kad „taip pažeidžiama „vienos Kinijos“ politika“.

Kinijos ambasados Lietuvoje atstovas Qu Baihua trečiadienį pareiškė, kad Lietuva yra kurčia Kinijos prašymams dėl Taivaniečių atstovybės pavadinimo ir griežtai ragina ištaisyti šią klaidą.

„Pavadinimas, kuriame minimas Taivanas, yra problema, mes nesipriešiname nevyriausybiniams santykiams – verslo, kultūros ryšiams, tačiau (...) Lietuva kurčia mūsų prašymams“, – spaudos konferencijoje žurnalistams sakė diplomatas.

Jo teigimu, su Lietuvos atstovais šis klausimas buvo aptartas ne kartą, tačiau iš valdžios atstovų „teigiamo atsakymo nesulaukta“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt