Pasaulyje

2016.11.20 17:09

Su B. Obama susitikęs Xi Jinpingas D. Trumpo išrinkimą pavadino „esmine akimirka“

BNS2016.11.20 17:09

JAV prezidentas Barackas Obama šeštadienį paskutinį kartą kaip prezidentas susitiko su savo kolega Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, kuris perspėjo, kad Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) išrinkimas reiškia „esminę akimirką“ abiejų šalių santykiuose.

Tiesiogiai D.Trumpo neminėdamas, Xi Jinpingas sakė turįs vilties, kad santykiuose būsiąs „sklandus perėjimas“, kurį B. Obama apibūdino kaip „logiškiausią pasaulyje“.

Abudu veikėjai susitiko Peru sostinėje Limoje Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono ekonominio bendradarbiavimo (APEC) šalių vadovų susitikimo kuluaruose.

Per sarkazmo kupiną JAV prezidento rinkimų kampaniją D.Trumpas užėmė karingą poziciją Kinijos atžvilgiu: jis kaltino Kiniją klimato kaitos „išradimu“ ir prekybos taisyklių klastojimu.

Baltieji rūmai, nustebinti D.Trumpo neišmanymo, pataria pasaulio lyderiams suteikti daugiau laiko D. Trumpui, kad jis apsiprastų prezidento poste.

Per B. Obamos prezidentavimą Kinija ir JAV pamažu gerino bendradarbiavimą ir stengėsi, kad ginčai nesukeltų nepageidautinų pasekmių, nes abu pusės siekai įtakos Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

B. Obama pareiškė sakė norįs „pasinaudoti proga pažymėti mūsų bendrą darbą, siekiant patvaresnių ir produktyvesnių dvišalių santykių“.

„Aš tebesu įsitikinęs, kad konstruktyvūs JAV ir Kinijos santykiai yra naudingi mūsų tautoms ir naudingi visam pasauliui“, – sakė jis susitikimo pradžioje.

„Mes jau parodėme, kad įmanoma abiem šalims dirbti drauge“, – pridūrė jis, paminėdamas sprendimus klimato kaitos klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.