Pasaulyje

2016.11.20 13:52

Filipinų prezidentas R. Duterte susitiko su „didvyriu“ V. Putinu

BNS2016.11.20 13:52

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte šeštadienį susitiko su vyru, kurį vadina didvyriu, – Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu – ir skundėsi dėl JAV „dviveidiškumo“, „priekabiavimo“ ir užsienio karų.

Viešai žavėjimosi Rusijos prezidentu neslepiantis R. Duterte pareiškė, kad Šaltasis karas atskyrė šias dvi šalis, nes Filipinai – buvusi JAV kolonija – istoriškai buvo priskiriama prie Vakarų.

Tačiau viskas pasikeitė dabar, kai jis tapo prezidentu, sakė R. Duterte.

Birželį prezidento pareigas pradėjęs R. Duterte prakalbo apie karinio aljanso su Jungtinėmis Valstijomis nutraukimą ir ne kartą kartojo, kad artėja prie Kinijos ir Rusijos bei nori vykdyti nepriklausomą užsienio politiką.

„Viskas buvo gerai, kol buvo gerai“, – apie Filipinų „atsiskyrimą“ nuo Jungtinių Valstijų sakė R. Duterte.

„Pastaruoju metu matau, kad tos Vakarų šalys priekabiauja prie mažesnių šalių. Ir ne tik. Jos yra tokios veidmainės“, – 45 minutes trukusio susitikimo Peru sostinėje Limoje vykusio Azijos ir Ramiojo vandenyno ekonominio bendradarbiavimo organizacijos (APEC) viršūnių susitikimo metu sakė Filipinų prezidentas.

„Ir, rodos, kad jie pradeda karą, tačiau patys kariauti nenori. Štai kas yra blogai su Amerika ir kitomis šalimis. Jos kariauja kitose šalyse – Vietname, Afganistane ir Irake ir dėl vienos priežasties, jog ten yra masinio naikinimo ginklų, nors jų ten nėra“, – sakė Filipinų lyderis.

Jis taip pat pareiškė, kad Jungtinės Valstijos „privertė“ siųsti savo karių į karą Vietname ir Irake.

Ginklai, moterys ir V. Putinas

R. Duterte susikūrė nesismulkinančio lyderio įvaizdį ir praėjusį mėnesį pareiškė, kad „mano didžiausias didvyris yra V. Putinas“. Jis taip pat sakė, kad juos su V. Putinu vienija aistra ginklams ir moterims. Taip pat jis dažnai keiksnoja JAV prezidentą Baracką Obamą, Jungtinių Tautų vadovą Ban ki-mooną bei Europos Sąjungą.

Praleido vakarienę

Verta paminėti, kad R. Duterte nedalyvavo šeštadienio vakarą surengtoje iškilmingoje vakarienėje ir šeimininkams pranešė sergantis.

Manoma, kad viešbutyje likęs Filipinų prezidentas norėjo išvengti nejaukaus susitikimo su B, Obama, kuris rugsėjį atšaukė susitikimą su R. Duterte po to, kai šis pavadino jį „kalės sūnumi“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.