Pasaulyje

2013.04.11 08:45

„Human Rights Watch“: Sirijos oro pajėgos atakuoja civilius

ELTA2013.04.11 08:45

Sirijos oro pajėgos vykdo antskrydžius prieš civilius ir rengia atakas kur papuola, remdamasi žmogaus teisių grupe „Human Rights Watch“ skelbia BBC.

Sirijos oro pajėgos vykdo antskrydžius prieš civilius ir rengia atakas kur papuola, remdamasi žmogaus teisių grupe „Human Rights Watch“ skelbia BBC.

Organizacijos nariai apsilankė 52 teritorijose šiaurės vakarinėje Sirijos dalyje ir užfiksavo 59 neteisėtų atakų atvejus.

„Human Rights Watch“ teigia, kad tokios atakos, per kurias žuvo tūkstančiai žmonių, yra rimtas tarptautinio įstatymo pažeidimas.

Be kita ko, organizacija sukritikavo Rusiją ir Kiniją, kurios užblokavo Jungtinių Tautų (JT) veiksmus prieš Damaską.

Nuo 2011 metų spalio iki 2012 metų liepos Maskva ir Pekinas vetavo tris JT Saugumo Tarybos pasiūlytas rezoliucijas, nukreiptas prieš Sirijos vyriausybę.

„Human Rights Watch“ teigia, kad nedelsiant reikalingos JT priemonės, kaip sankcijos dėl ginklų embargo ir kreipimasis į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą.

Pranešime teigiama, kad dauguma iš 70 tūkst. konflikto aukų žuvo dėl Sirijos vyriausybės neteisėtų veiksmų.

Anot grupės, nuo 2012 metų liepos pabaigos Sirijos oro pajėgų naikintuvai ir sraigtasparniai reguliariai vykdė atakas „miestuose, gyvenvietėse ir rajonuose, kuriuos kontroliuoja opozicijos pajėgos“.

Organizacijos atstovai praėjusių metų rugpjūčio-gruodžio mėnesiais apsilankė opozicijos kontroliuojamose teritorijose – Alepe, Idlibe ir Latakijoje – šalies šiaurės vakaruose ir kalbėjo su atakų liudininkais bei aukomis.

Be kita ko, nustatyta, kad Sirijos pajėgos taip pat naudojo ir kitas priemones atakoms, įskaitant nevaldomas ir padegamąsias bombas bei kitą didelio galingumo sprogstamąją amuniciją.

Daugumoje atvejų buvo nustatyta, kad „žala opozicijos bastionams ir kitoms struktūroms minimali, o nukentėjusių tarp opozicijos kovotojų nėra“.

Pranešime pateikiami nauji įrodymai dėl kasetinių bombų, kurios yra uždraustos, naudojimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.