Pasaulyje

2021.11.24 17:49

Putinas skelbia išbandęs eksperimentinę vakciną nuo COVID-19

BNS, LRT.lt2021.11.24 17:49

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pranešė, kad išbandė eksperimentinę per nosį vartojamą vakciną nuo koronavirusinės infekcijos.

V. Putinas pasiskiepijo pavasarį Rusijoje sukurta vakcina nuo COVID-19 „Sputnik V“. Sekmadienį jis pranešė gavęs stiprinančiąją vienadozės vakcinos „Sputnik Light“ dozę ir sakė, kad norėtų išbandyti „Sputnik V“ skiepą, vartojamą per nosį.

Tuo metu vakciną „Sputnik V“ sukūrusio Gamalėjos instituto direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas sekmadienį V. Putinui sakė, kad šios vakcinos bandymai su visuomenės nariais dar neprasidėjo – kol kas ji išbandoma ne pagal instrukcijas, „kaip paprastai, mes ją išbandome su darbuotojais, stebime“.

Pagal nustatytus mokslinius protokolus, siekiant patvirtinti, kad vakcina yra saugi ir veiksminga, ji turės įveikti keletą bandymų etapų, įskaitant tuos, kuriuose dalyvauja tūkstančiai žmonių.

V. Putinas trečiadienį vyriausybės susitikime sakė, kad praėjus „lygiai šešiems mėnesiams po pasiskiepijimo mano apsauginiai (antikūnų) titrai sumažėjo, todėl specialistai rekomendavo atlikti revakcinaciją, ir aš tai padariau“.

Prezidentas sakė nepatyręs jokio nepageidaujamo per nosį vartojamos eksperimentinės vakcinos poveikio.

Pastarosiomis savaitėmis Rusijos pareigūnai registruoja rekordinius užsikrėtimo koronavirusine infekcija ir mirties atvejų skaičius šalyje.

Šie skaičiai auga dėl prastų gyventojų skiepijimosi rodiklių ir atsainaus visuomenės požiūrio į apsaugos priemones.

Iš beveik 146 mln. Rusijos gyventojų visiškai pasiskiepiję yra mažiau nei 40 procentų, nors vietoje sukurta vakcina nuo COVID-19 buvo šalyje patvirtinta keliais mėnesiais anksčiau nei vakcinų sulaukė daugelis kitų pasaulio šalių.

Visgi sveikatos specialistai ir ekspertai gana prieštaringai vertina „Sputnik V“ vakciną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt