Pasaulyje

2016.11.20 10:50

D. Trumpas susitiko su savo aršiu kritiku M. Romney

ELTA 2016.11.20 10:50

Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas susitiko su vienu iš aktyviausių savo kritikų Mittu Romney, pasirodžius pranešimams, esą M. Romney gali būti pasiūlytas JAV valstybės sekretoriaus postas naujojoje šalies administracijoje, informuoja BBC.

Po susitikimo nei M. Romney, nei D. Trumpas nepaviešino apie pusantros valandos trukusio pokalbio detalių. M. Romney derybas apibūdino kaip „išsamias“ ir „toli siekiančias“, pridurdamas, kad jis su nekantrumu laukia paskirtos naujos administracijos.

Rinkimų kampanijos metu M. Romney išvadino D. Trumpą „apsimetėliu“ bei „apgaviku“. M. Romney kaltino D. Trumpą laikant amerikiečius kvailiais. Savo ruožtu D. Trumpas pašiepė M. Romney „Twitter“ socialiniame tinkle, pavadinęs jį pralaimėtoju, kuris neturėtų dalinti patarimų apie rinkimus. 2012 m. M. Romnis pralaimėjo rinkimus JAV prezidentui Barackui Obamai. D. Trumpas M. Romney rinkimų kampaniją 2012 metais pavadino „blogiausia per visą istoriją“.

Išvykdamas iš golfo klubo Bedministeryje, kur vyko susitikimas, M. Romney neatsakė į žurnalistų klausimą, ar jis priimtų pasiūlymą užimti valstybės sekretoriaus postą, jeigu toks pasiūlymas jam būtų pateiktas.

Žiniasklaida, kaip labiausiai tikėtinus kandidatus į JAV valstybės departamento vadovo postą, be M. Romnio, įvardino buvusį Niujorko merą Rudolphą Giuliani, buvusį JAV ambasadorių Jungtinėse Tautose Johną Boltoną ir Pietų Karolinos gubernatorę Nikki Haley.