Pasaulyje

2016.11.20 19:05

Traukiniui nuriedėjus nuo bėgių Indijoje žuvo daugiau kaip 100 žmonių

LRT.lt2016.11.20 19:05

Daugiau kaip 115 žmonių žuvo, kai 14 traukinio vagonų nuriedėjo nuo bėgių šiaurinėje Utar Pradešo valstijoje Indijoje, praneša BBC.

Incidentas įvyko sekmadienį, apie 3 val. vietos laiku netoli Kanpuro miesto. Pranešama, kad dar bent 150 žmonių sužaloti.

Sužalotų ir žuvusiųjų skaičius nuolat auga ir prognozuojama, kad ši tendencija išsilaikys.

Kol kas nėra žinoma, dėl kokių priežasčių vagonai nulėkė nuo bėgių netoli Pukrajano kaimo, tačiau leidinys „The Time of India“ cituoja šaltinį, kuris nurodo, jog nelaimę galėjo sukelti įtrūkimas bėgiuose.

Traukiniu keliavęs Krishna Keshavas BBC tvirto: „Apie 3 val. pabudome nuo trenksmo. Dalis vagonų buvo nuvirtę nuo bėgių, visi patyrėme šoką. Mačiau kelis kūnus, sužalotų žmonių.“

Dauguma aukų rastos dviejuose vagonuose netoli variklio. Vagonai buvo apvirtę ir stipriai sumaitoti, skelbiama pranešimuose.

Gelbėtojams teko naudoti sunkiąją techniką, kad jie galėtų pasiekti vagonuose įstrigusius žmones. „Dar daug keleivių yra įstrigę“, – informavo Delio geležinkelių vyresnysis pareigūnas Anilas Saxena.

Įvykio vietoje dirba 250 policijos pareigūnų.

Keleivis, važiavęs vagone, kuris nenuvirto nuo bėgių, „Associated Press“ teigė, kad traukinys važiavo įprastu greičiau, tačiau buvo trumpas stabtelėjęs ir vėl pajudėjo prieš avariją.

Anot BBC reporterio Delyje Sanjoy Majumdero, gelbėtojai iš vagonų ištraukė kelis gyvuosius, tarp kurių buvo ir vaikų.

Ambasada apie traukiniu keliavusius Lietuvos piliečius informacijos neturi

Lietuvos ambasada Indijoje teigia neturinti duomenų, kad per traukinio avariją netoli Kampuro miesto būtų nukentėję Lietuvos piliečiai.

Ambasados Delyje patarėjas Justinas Bakūnas sako, kad informacija toliau tikrinama, tačiau tikimybė, kad avariją patyrusiame traukinyje buvo užsienio piliečių, yra maža.

„Nei iš Užsienio reikalų ministerijos, nei spaudoje nėra informacijos, kad būtų sužeistų arba žuvusiųjų [užsieniečių]. Žinoma, tikimybė išlieka, bet ji vis dėlto nėra didelė, nes maršrutas, kuriuo vyko traukinys, nėra labai populiarus. Tai [...] nėra turistiniai maršrutai. Traukinys turėjo vykti pro Varaną, tai tikimybė, kad užsieniečių galėjo būti, neatmestina. Bandome aiškintis toliau, bet situacija kol kas sudėtinga, nes dar vyksta gelbėjimo darbai“, – LRT RADIJUI sako J. Bakūnas.

Lietuvos prezidentė išreiškė užuojautą

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pareiškė užuojautą Indijos prezidentui Pranabui Mukherjee dėl Utar Pradešo valstijoje įvykusios tragiškos traukinio katastrofos, pareikalavusios daugiau nei 100 žmonių gyvybių ir palikusios daugybę sužeistųjų.

Šiuo sunkiu metu prezidentė palinkėjo didžiausios stiprybės ir ištvermės katastrofoje artimųjų netekusioms šeimoms, spartaus gijimo ir sveikatos visiems sužeistiesiems.

Tokios avarijos Indijoje gana dažnos dėl prastos geležinkelių būklės.

Didžiausios pastarųjų metų traukinių avarijos Indijoje:

1981 m. birželio 6 d. Bihare per traukinio avariją žuvo 250 žmonių, kai traukinys nuo bėgių nulėkė važiuodamas tiltu. Vagonai nuvirto į Bagmati upę. Šimtai žmonių taip ir nebuvo rasti, todėl jų mirtis statistikoje neskelbiama. Skaičiuojama, kad iš tiesų žuvusiųjų skaičius siekia 500–800.

1995 m. rugpjūčio 20 d. Fyrozabade 358 žmonės žuvo susidūrus dviem traukiniam.

1999 m. rugpjūčio 2 d. Asame žuvo bent 290 žmonių susidūrus dviem traukiniams, kuriais iš viso keliavo 2,5 tūkst. žmonių.

1998 m. lapkričio 26 d. Kanoje žuvo bent 212 žmonių, susidūrus dviem traukiniams, kurių vienas nulėkė nuo bėgių.

2002 m. rugsėjo 10 d. Rafigandže traukinys nulėkė nuo bėgių, važiuodamas tiltu. Žuvo bent 130 žmonių.

2010 m. gegužės 28 d. Vakarų Bengalijoje iš Kalkutos į Mumbajų vykęs traukinys nulėkė nuo bėgių. Žuvo bent 100 žmonių. Policija skelbia, kad maoistai sugadino traukinio bėgius, siekdami sukelti avariją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.