Pasaulyje

2016.11.19 18:52

Londone suimta keliolika piketuotojų dėl oro uosto plėtros

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.19 18:52

Londone suimta 15 žmonių, kurie  protestuoja prieš Heathrow oro uosto plėtrą. Susirinkusi minia nepatenkina vyriausybės planais artimiausiu metu pradėti statyti trečiąjį pakilimo taką. Oro uosto atstovai keleiviams pataria atsižvelgti į susidariusią padėtį ir į oro uostą atvyksti anksčiau.

Aplinkosaugos aktyvistais prisistatantys piketuotojai teigia, kad naujasis pakilimo takas per metus skrydžių skaičių padidintu ketvirtadaliu, o tai reiškia, kad didėtų ir miesto tarša.

Aktyvistai vyriausybės planus plėsti Heathrow oro uostą, o ateityje svarstyti ir kito, mieste įsikūrusio Gatwicko plėtra, vadina nusikaltimu planetai.

Piketuotojai kritikuoja valdžią, kuri neatsižvelgia ne tik į šalia oro uosto gyvenančiųjų nuomonę bei klimato kaitą, tačiau pamiršo ir savo priešrinkiminius pažadus. Tuo metu nepriklausomas tyrimas rodo, kad ir pastačius trečią pakilimo taką, Jungtinė Karalystė įvykdytų nustatytas klimato kaitos mažinimo rekomendacijas.

Dalis piketuotojų suimti dėl viešosios tvarkos trikdymo ir vieno pagrindinių greitkelių blokavimo. Tuo metu Heathrow atstovai teigia, kad protestai įtakos oro uosto veiklai neturi.