Pasaulyje

2021.11.24 11:24

EK: į Baltarusiją atvykstančių migrantų srautai yra „kontroliuojami“

LRT.lt2021.11.24 11:24

Europos Sąjungos (ES) atstovai teigia, kad atvykstančių migrantų skaičius į Baltarusiją yra „kontroliuojamas“ ir dabar migrantus planuojama grąžinti į jų kilmės šalis, rašo euobserver.

„Vis dar yra nemažai darbo kurį reikia atlikti. Bet šiuo metu manome, kad migrantų atvykimo ir išvykimo srautai yra kontroliuojami“, – teigė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.

Europos Komisija (EK) teigia, kad Baltarusijos teritorijoje gali būti iki 15 tūkstančių įstrigusių migrantų, o apie 2 tūkst. jų gali telktis prie Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos pasienių.

EK viceprezidentas Margaritis Schinas teigė, kad nemažai skrydžių, kurie buvo skirti gabenti migrantams, jau buvo užšaldyti.

„Skrydžiai iš Bagdado per Dubajų, Beirutą, Stambulą, Damaską ir Taškentą buvo sustabdyti. Dabar visas dėmesys sutelktas į žmonių grąžinimą, kad galėtume palengvinti situaciją pasienyje“, – aiškino M. Schinas.

Paklaustas ką mano apie galimą migrantų priėmimą į ES valstybes, EK viceprezidentas teigė, kad „tai yra už Bendrijos kompentencijos ribų“.

„Daugelis iš šių žmonių turės grįžti savanoriškai, arba prašys prieglobsčio“, – sakė jis, nepažymėdamas, kad Lenkija stumia migrantus atgal į Baltarusiją, todėl jie negali prašyti prieglobsčio.

Tuo tarpu praėjusią savaitę į Bagdadą iš Minsko grįžo apie 450 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt