Pasaulyje

2016.11.19 13:23

JK toriai paragino Th. May atsiimti apeliaciją dėl teismo sprendimo

Jungtinėje Karalystėje dalis Torių partijos narių ragina premjerę Theresą May atsiimti vyriausybės apeliaciją dėl Aukščiausiojo teismo sprendimo. Praėjusią savaitę teismas paskelbė, kad derybos dėl išstojimo iš Europos Sąjungos negali būti pradėtos be parlamento balsavimo. Apeliaciją planuojama svarstyti gruodį.

Buvęs vyriausybės pasiruošimo „Brexitui“ vadovas bei dar keli partijos nariai ragina premjerę atsisakyti apeliacijos planų ir kuo greičiau parlamentui pristatyti Bendrijos palikimo planą.

Politikai sunerimo, kai penktadienį teismas paskelbė, kad apeliacijos procese galės dalyvauti ir už pasilikimą pasisakiusi Škotija.

Parlamentarai teigia, kad kitų vyriausybių kišimasis gali tapti iššūkiu ir prailginti apeliacijos procesą, o tuo pačiu ir 50-ojo straipsnio, pradedančio išstojimo procesą, aktyvavimą.

Politikai teigia, kad atsisakius apeliacijos ir pateikus klausimą balsuoti parlamentui, vyriausybė išvengtų nereikalingo biudžeto švaistymo ir ginčių viešojoje erdvėje. Be to, politikai mano, kad apeliacijos sėkmės šansai maži.

Tuo metu vyriausybė teigia tvirtai ginsianti savo poziciją Apeliaciniame teisme.