Pasaulyje

2016.11.19 12:24

Seule tūkstančiai žmonių reikalauja, kad Pietų Korėjos prezidentė atsistatydintų

ELTA2016.11.19 12:24

Šeštadienį dešimtys tūkstančių žmonių susirinko centrinėje Seulo aikštėje, reikalaudami, kad atsistatydintų Pietų Korėjos prezidentė Park Gun-hye.

Akcijos rengėjai teigia, kad protestuotojų skaičius gali pasiekti pusę milijono. Aikštės rajone budi didelės policijos pajėgos, kadangi vėliau miesto centre įvyks prezidentės šalininkų demonstracija, į kurią žada susirinkti apie 5 tūkstančius žmonių.

Antivyriausybinėje manifestacijoje dalyvauja Pietų Korėjos profsąjungų ir studentų organizacijų atstovai, opozicinių partijų nariai. Kol kas mitingas vyksta taikiai. Daugelis piliečių atėjo į jį su vaikais. Tai jau ketvirtoji pastarąjį mėnesį didelė protesto akcija Seule už šalies vadovės atsistatydinimą.

Apklausų duomenimis, Pietų Korėjos prezidentę remia tik 5 procentai šalies gyventojų, o jos veikla nepatenkintų piliečių skaičius išaugo iki 90 procentų.

Prezidentė Pak Kin Hė atsidūrė kritikos ugnyje dėl skandalo, į kurį įsivėlė jos draugė Choi Soon-sil. Seulo apygardos teismas lapkričio 3 d. išdavė orderį suimti ją. Pasak pareigūnų, ji naudojosi savo įtaka, kad priverstų dideles Pietų Korėjos korporacijas aukoti milijonines sumas dviem su ja susijusiems fondams: „Mir“ ir „K-Sports“.

Pietų Korėjos lyderė įtariama leidusi savo draugei, su kuria ji pažįstama jau daugiau kaip 40 metų, kištis į valstybės reikalus: perduodavo jai svarbią ir slaptą dokumentaciją, įskaitant savo būsimų kalbų tekstus, ir leisdavo juos taisyti, tuo būdu darant įtaką šalies politikai ir ekonomikai.