Pasaulyje

2021.11.23 17:00

EVT pirmininkas Michelis: ES uždraus Baltarusijos oro bendrovei „Belavia“ nuomotis lėktuvus

atnaujinta 17.36
BNS, ELTA2021.11.23 17:00

Europos Sąjunga uždraus Baltarusijos oro vežėjų flagmanei „Belavia“ įsigyti lėktuvų išperkamosios nuomos būdu, plėsdama sankcijas Minsko režimui dėl migrantų krizės prie Bendrijos rytinių sienų, antradienį informavo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis.

Kalbėdamas Europos Parlamente Ch. Michelis sakė įstatymų leidėjams, kad ES narės „artimiausiu laiku“ priims sprendimą dėl išplėstų sankcijų paketo ir kad į jį bus įtrauktas draudimas „Belavia“ įsigyti lėktuvų išperkamosios nuomos būdu iš Bendrijoje įsikūrusių bendrovių.

„Didžioji dalis bendrovės „Belavia“ lėktuvų – laineriai, nuomojami iš ES bendrovių. Kai tik bus priimtas atitinkamas sprendimas, o tai yra neišvengiama, lėktuvų nuoma bus sustabdyta“, – pabrėžė jis.

EK vadovė ragina sudaryti migrantų gabentojų „juodąjį sąrašą“

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen antradienį pareiškė, kad EK sudarys kelionių ir transporto įmonių, dalyvaujančių neteisėtoje veikloje gabenant migrantus, sankcijų „juodąjį sąrašą“.

Kreipdamasi į Europos Parlamentą dėl krizės ES pasienyje su Baltarusija, U. von der Leyen sakė, kad pasiūlys Europos Parlamento nariams priimti taisykles, pagal kurias būtų sudaromas „visų rūšių transporto priemonių, susijusių su prekyba žmonėmis ir neteisėtu migrantų gabenimu, juodasis sąrašas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt