Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.17 23:50

Bręsta naujas skandalas: euroskeptikai „Brexit“ kampaniją finansavo ir ES lėšomis

15min.lt 2016.11.17 23:50

Eurospektiškas Europos partijas jungianti Europos politinių partijų sąjunga (EPPS), kurioje dominuoja Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija (UKIP), greičiausiai turės grąžinti 173 tūkst. Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų ir praras galimybę gauti 501 tūkst. eurų dotaciją. Tokių priemonių planuojama imtis dėl to, kad EPPS pažeidė pinigų naudojimo taisykles – skyrė juos ir nacionalinėms rinkimų kampanijoms bei referendumui.

„The Guardian“ ketvirtadienį skelbia gavęs Europos Parlamento (EP) atliktą audito ataskaitą, iš kurios matyti, kad europinėmis lėšomis buvo perkamos apklausos ir analizės prieš visuotinius rinkimus 2015 metais, kuriuose jėgas bandė buvęs UKIP pirmininkas, Britanijos pasitraukimo iš ES kampanijos lyderis Nigelas Farage`as.

Europinių pinigų negailėta ir apklausoms, siekiant išsiaiškinti, ką britai mano apie pasitraukimą iš ES.

Ataskaitoje teigiama, kad šios išlaidos visiškai nesusijusios su europinės partijos darbu, o iš to, kokiose rinkimų apygardose vykdytos apklausos, akivaizdžiai matyti, kad jų reikėjo UKIP.

Ataskaitoje teigiama, kad europines lėšas UKIP leido ir „Brexit“ kampanijai.

„Kai kurių apklausų pirkimą galima laikyti referendumo kampanijos finansavimu, o tai pažeidžia draudimą dotacijos lėšomis finansuoti referendumus“, – teigiama ataskaitoje.

Apibendrinant ataskaitoje teigiama, kad daugybė lėšų buvo panaudota kitiems dalykams, nei leidžia taisyklės.

UKIP atmetė kaltinimus pažeidus ES taisykles, o atstovai nieko nekomentavo.

Gresia bankrotas

Audito išvadoje be kita ko pažymima, kad EPPS be ES skiriamų lėšų tiesiog bankrutuotų.

Europinės partijos turi teisę į ES dotaciją tik tokiu atveju, kai jos įrodo, kad turi ir kitų pajamų šaltinių, pavyzdžiui, aukos ar nario mokestis.

Jei pirmadienį EP lyderiai patvirtins audito išvadą, EPPS bus paprašyta per mėnesį pateikti priemones, kaip sutvarkys savo finansus.

„The Guardian“ pažymi, kad daugiausiai įtakos EPPS turi Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES inicijavusi UKIP, nors jai ir priklauso eilė kitų euroskeptinės pakraipos partijų.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi