Pasaulyje

2021.11.21 18:50

Paryžius tikisi, kad Maskva darys spaudimą Minskui dėl migrantų krizės

BNS2021.11.21 18:50

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas tikisi, kad Rusija darys spaudimą Baltarusijai dėl migrantų krizės pastarosios pasienyje su kaimyninėmis Europos Sąjungos narėmis.

„Rusija turėtų daryti spaudimą Baltarusijai“, – Prancūzijos LCI televizijai sekmadienį sakė šalies diplomatijos vadovas.

Jis griežtai sukritikavo Baltarusijos valdžią dėl jos veiksmų, dėl kurių ir susiformavo tokia padėtis.

„Reikėtų kalbėti ne apie migracijos krizę, o apie geopolitinę operaciją, kurią vykdo diktatorius“, – komentuodamas Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos elgesį kalbėjo J.-Y. Le Drianas.

Kalbėdamas apie Rusiją, Prancūzijos URM vadovas pažymėjo, kad daugelis Maskvos veiksmų jam kelia susirūpinimą, o visų – Rusijos kariuomenės telkimas prie Ukrainos sienų.

„Rusija kartais yra nepaprastai sunki kaimynė“, – sakė J.-Y. Le Drianas, pridurdamas manąs, jog būtina „išsaugoti dialogo kanalus“.

Atsakydamas į klausimą apie Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ veiklą Malyje, Prancūzijos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Paryžiaus nuomone „Wagner“ buvimas Malyje nepriimtinas“.

Kita vertus, J.-Y. Le Drianas nepatikslino, kokia būtų Paryžiaus reakcija, jei Malio valdžia vis dėlto pradėtų bendradarbiauti su „Wagner“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt