Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.17 16:22

Britų diplomatijos vadovas B. Johnsonas tapo pajuokos objektu Europoje

15min.lt 2016.11.17 16:22

Apie „Brexit“ su kolegomis žemyninėje Europoje diskutuojantis Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, kuris aktyviai rėmė šalies pasitraukimą iš ES, kol kas sulaukia tik pajuokos. Vienam italui jis esą pagrasino nebepirkti „prosecco“ vyno, rašo „The Guardian“.

Londonas iš ES dabar bando išpešti maksimaliai naudingą situaciją – atsisakyti laisvo žmonių judėjimo principo, bet išlikti bendrojoje ekonominėje rinkoje. Tačiau B. Johnsonas kol kas sulaukia tik tvirtų atsakymų: „Be šansų.“

Negana to, Italijos ekonomikos ministras Carlo Calenda dabar atskleidė įsižeidęs, kai B. Johnsonas jam pareiškė esantis tikras, kad Roma neprieštaraus dėl britų pasilikimo bendrojoje rinkoje, nes „jūs nenorite prarasti pelno iš „prosecco“ eksporto“.

„Jis iš esmės pareiškė: „Aš nenoriu laisvo judėjimo, bet noriu bendros rinkos.“ Aš atsakiau: „Taip tikrai nebus.“ Tada jis pasakė: „Tu parduosi mažiau prosecco.“

Tada aš atkirtau: „Puiku, o tu parduosi mažiau traškios žuvies su bulvytėmis. Bet aš parduosiu mažiau „prosecco“ vienai šaliai, o tu parduosi mažiau žuvies su bulvytėmis 27 šalims.“ Tokio lygio kalbos neįtikėtinos“, – „Bloomberg“ pasakojo C. Calenda.

Italui apskritai įstrigo visos Jungtinės Karalystės požiūris į derybas dėl „Brexit“. C. Calendos teigimu, B. Johnsono ir kitų britų reikalavimai dėl bendrosios rinkos yra visiškai nesuprantami.

„Kažkas kažką turi mums pasakyti, kažką prasmingo. Norėti prieigos prie bendrosios rinkos, o laisvo judėjimo atsisakyti – nelogiška. Akivaizdu, kad tai neturi visiškai jokios prasmės.

Labai daug chaoso, mes nesuprantame, kokia yra pozicija. Tai tampa vidinėmis britų diskusijomis, o tai nėra gerai. Jų vyriausybė turi atsisėsti prie stalo, išsitraukti kortas ir derėtis“, – gūžčiojo pečiais C. Calenda.

Panašią nuomonę išsakė Eurogrupės vadovas, Nyderlandų finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas. Jo teigimu, B. Johnsono išsakomus tikslus Jungtinei Karalystei pasiekti nerealu.

„Jis (B. Johnsonas, – red.) britų žmonėms siūlo variantus, kurie nėra įmanomi. Sakyti, kad galima būti bendrojoje rinkoje, bet ne muitų sąjungoje, – tai neįmanoma, toks variantas neegzistuoja. Atvirkštinis egzistuoja – Turkija nėra bendrosios rinkos dalis, bet turime muitų sąjungą su Turkija.

Jis sako dalykus, kurie intelektualine prasme nėra įmanomi, o politine – neįgyvendinami. Tad manau, kad britų žmonėms daug kas pateikiama nesąžiningai“, – svarstė J. Dijsselbloemas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi