Pasaulyje

2016.11.17 16:30

Atskleidė, ko klauso išrinktasis JAV prezidentas

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.11.17 16:30

Išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo aplinka neigia, kad painiava vyrauja formuojant naują komandą ir kad prie šios painiavos daug prisideda D. Trumpo žentas – Jaredas Kushneris. Suaugę jo vaikai buvo gerai matomi per rinkimų kampaniją, bet žento vaidmuo klane atrodo pagrindinis.

35-erių intelegeniškas J. Kushneris oficialiai yra pereinamosios komandos narys kartu su savo žmona Ivanka ir sūnumis – Ericu ir Donaldu jaunesniuoju.

Politinės patirties jokios, bet spėjama, kad neretai lemia jo žodis. Pasak spaudos, žentas nurodė iš komandos pašalinti jau darbus suplanavusį Chrisą Christie. Tai esą vyko iš keršto – Naujojo Džersio gubernatorius buvo prokuroras, kai Jaredo tėvą nuteisė už finansinius nusikaltimus.

Stebėtojų nuomone, kitaip nei žmona Ivanka, Jaredas nori likti šešėlyje, viešai beveik nekalba, nebendrauja socialiniuose tinkluose.

O D. Trumpas juo pasitiki – nuoširdžiai dirbo per rinkimų kampaniją ir, galimas dalykas, parašė ne vieną būsimo prezidento kalbą. Jaredas – prestižinio Harvardo universiteto auklėtinis, bet jo buvę mokytojai sako – tai buvo netikėtas universiteto sprendimas, nes jis mokėsi prastokai, bet, kaip teigiama, jis ir brolis buvo priimti, kai tėvas universitetui paaukojo du su puse milijono dolerių.

Daugiau apie įtakas magnato šeimoje – įraše.