Pasaulyje

2016.11.17 16:07

Brazilijoje protestuotojai šturmavo Kongresą

ELTA 2016.11.17 16:07

Daugybė protestuotojų Brazilijos sostinėje įsiveržė į Kongreso žemuosius rūmus, reikalaudami karinio perversmo. Mažiausiai 40 demonstrantų susipešė su sargybiniais ir užlipo ant pakylos, kai trečiadienį prasidėjo Kongreso posėdis. Smerkdami valdžioje klestinčią korupciją, demonstrantai ragino grąžinti karinį valdymą, kuris Brazilijoje egzistavo 1964–1985 metais, rašo BBC.

Protestuotojai prasiveržė pro apsaugos darbuotojus ir sudaužė stiklines duris, kad patektų į žemuosius parlamento rūmus, kur rėkė „generolas čia“ ir giedojo nacionalinį himną. Remiantis naujienų agentūros „Reuters“ duomenimis, policijai prireikė trijų valandų sugauti visus protestuotojus. Visi demonstrantai buvo sulaikyti.

Vėliau prezidento Michelio Temerio atstovas protestą pavadino „įžeidimu“ ir „demokratinio valdymo pažeidimu“.

Visuomenės pasitikėjimas Brazilijos institucijomis sumenko dėl didžiulio korupcijos skandalo ir prezidentės Dilmos Rousseff nušalinimo. Iki prezidentės nušalinimo M. Temeras buvo D. Rousseff viceprezidentas, o po politikės nušalinimo paskirtas į prezidento postą.

Praėjusią savaitę D. Rousseff pateikė teismui dokumentus, kuriuose M. Temeris kaltinamas didelio kyšio paėmimu. Anot politiko partijos, tie pinigai – teisėta auka kampanijai.