Pasaulyje

2021.11.19 12:56

JT komitetas domėjosi migrantų padėtimi Lietuvoje

BNS2021.11.19 12:56

Lietuvos delegacijai pristačius pažangą įgyvendinant Jungtinių Tautų (JT) konvenciją prieš kankinimus, šalies atstovų teirautasi apie migrantų padėtį Lietuvoje.

Kaip pranešė Teisingumo ministerija, JT komiteto prieš kankinimus ekspertai palankiai įvertino Lietuvos požiūrį į žmogaus teisių propagavimą ir kovą su kankinimu.

Pasak ministerijos, Jungtinių Tautų komiteto prieš kankinimus atstovai, peržiūrėję šalies ketvirtąją periodinę ataskaitą, teigė, jog Lietuva artėja prie visiško atitikimo Jungtinių Tautų konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą nuostatoms.

Komiteto nariams pristatyti ir iššūkiai, kuriuos Lietuva patiria dėl neteisėtos migracijos.

„Lietuva susidūrė su didelio masto hibridiniu išpuoliu, kurį surengė Baltarusijos režimas. Tai precedento neturintys iššūkiai, kuriuos įveikiant šalis buvo priversta pasienio zonoje įvesti laikinąją nepaprastąją padėtį, taip pat ėmėsi tiekti humanitarinę pagalbą pasienio zonoje esantiems migrantams“, – teigė delegacijai vadovavęs teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Jo teigimu, vertindami Lietuvoje įgyvendintas kankinimų prevencijos priemones, Komiteto nariai itin palankiai atsiliepė apie nuolatinį suimtųjų ir nuteistųjų skaičiaus mažinimą, elektroninio monitoringo sistemos įdiegimą, Pusiaukelės namų modelio įgyvendinimą, laikino sulaikymo infrastruktūros modernizavimą.

JT komiteto atstovai taip pat pozityviai įvertino Lietuvos pažangą gerinant suimtųjų ir nuteistųjų sąlygų gerinimą, sveikatos draudimo užtikrinimą, jų skaičiaus sumažinimą.

Šiomis dienomis Ženevoje vyksta Jungtinių Tautų komiteto prieš kankinimą 72-oji sesija, joje svarstytas Lietuvos ketvirtasis periodinis pranešimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt