Pasaulyje

2016.11.17 08:39

Praėjus vos kelioms dienoms po naujojo taikos susitarimo Kolumbijoje nukauti du FARC sukilėliai

ELTA 2016.11.17 08:39

Trečiadienį per šiaurinėje Kolumbijos dalyje vykusias kovas žuvo du, kaip įtariama, FARC sukilėlių grupuotės nariai. Incidentas įvyko praėjus keturioms dienoms po to, kai Kolumbijos vyriausybė paskelbė apie naują su šia grupuote sudarytą taikos susitarimą, praneša naujienų agentūra AFP.

„Kautynės vyko pietinėje Bolivaro departamento dalyje ir žuvo sukilėliai, kurie, kaip teigiama, priklausė FARC“, – „Caracol“ televizijai sakė šalies vyriausybės vyriausiasis taikos derybininkas Humberto de la Calle.

Kolumbijos kariuomenė patvirtino pranešimus, kad vyko kautynės. Tai reiškia, kad buvo pažeistos nuo rugpjūčio mėnesio galiojančios dvišalės paliaubos.

Kolumbijos kariuomenės išplatintame pranešime teigiama, kad buvo sulaikytas dar vienas sukilėlis. Jis ir pranešė, kad jis ir nužudytieji kovėsi kartu su 37-uoju FARC frontu.

Tačiau kariuomenė pridūrė, kad vietos gyventojai tvirtino, jog nukautieji sukilėliai priklausė Nacionalinei išlaisvinimo armijai (ELN), kuri dažnai vykdo pagrobimus ir prievartavimus.

Savaitgalį vyriausybė ir FARC kovotojai paskelbė apie naują taikos susitarimą, kuriuo sieks užbaigti daugiau kaip pusę amžiaus trunkantį civilinį konfliktą.

Spalio 2 dieną vykusiame referendume Kolumbijos gyventojai netikėtai atmetė ankstesnį taikos susitarimo variantą, jį palaikę pernelyg nuolaidžiu sukilėlių atžvilgiu.

FARC ir ELN yra paskutinės Kolumbijos konflikte tebedalyvaujančios kovotojų grupuotės. Šio konflikto metu žuvo daugiau kaip 260 tūkst. žmonių, namus buvo priversti palikti 7 mln., o dar 45 tūkst. dingo be žinios.