Pasaulyje

2016.11.17 09:57

B. Obama Berlyne susitiks su A. Merkel ir kitais ES lyderiais

Ketvirtadienį Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Barackas Obama su oficialiu vizitu lankosi Berlyne, kur susitiks su šalies kanclere Angela Merkel. Vokietijos sostinėje B. Obama taip pat susitiks su kitų galingiausių Europos Sąjungos šalių vadovais. Paskutinę kadenciją bebaigiantis Amerikos prezidentas su Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Italijos lyderiais aptars galimus transatlantinių santykių pokyčius, turint omenyje būsimą Donaldo Trumpo administraciją ir „Brexit“.

Baigęs simbolinį vizitą Europos demokratijos lopšyje - Graikijoje, trečiadienį vėlai vakare Jungtinių Valstijų prezidentas nuskrido į Berlyną. Tai – paskutinis toks jo oficialus vizitas į Europą ir, jei ne „Brexit“, B. Obama greičiausiai būtų vykęs į Londoną, o ne Berlyną.  Taigi dabar, panašu, demokrato B. Obamos administracijai būtent Vokietija tapo pagrindine JAV partnere Europoje.

Trečiadienį vakare B. Obama ir kanclerė A. Merkel jau susitiko per oficialią vakarinę. Ketvirtadienį jų derybos tęsis toliau.