Pasaulyje

2021.11.18 07:43

Sudane slopinant protestus prieš perversmą nušauta 14 žmonių

BNS2021.11.18 07:43

Sudano saugumo pajėgos trečiadienį sostinėje Chartume nušovė mažiausiai 14 protesto prieš perversmą dalyvių, o dar dešimtis žmonių sužeidė, pranešė medikai.

Tai buvo kruviniausia diena nuo spalio 25 dieną įvykdyto karinio perversmo.

Visos aukos nušautos Chartume, daugiausiai šiauriniuose miesto rajonuose. Jos iki 38 padidino per neramumus po perversmo žuvusių žmonių skaičių, nurodo viena prodemokratinė gydytojų sąjunga. Dar šimtai žmonių buvo sužeisti.

Demonstrantai išėjo į gatves visoje sostinėje, nors telefono ryšys ir internetas po karinio perversmo yra sutrikę, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

„Žmonės renkasi civilių valdymą“, – skandavo demonstrantai. Jie taip pat šaukė šūkius prieš Sudano valdytoją generolą Abdel Fattahą al Burhaną.

Demonstrantai, daugiausia jauni vyrai ir moterys, plojo ir šaukė plekšnodami burnas, o paskui prasiveržė smurtas.

Kilus susirėmimams saugumo pajėgos taip pat panaudojo ašarines dujas, sužeisdamos dar kelis protestuotojus, sakė liudininkai.

Policija neigia panaudojusi kovinius šaudmenis, o valstybinė televizija pranešė, kad pradėtas protestuotojų žūties atvejų tyrimas.

Minėta gydytojų sąjunga nurodė, kad dauguma nukentėjusiųjų ir žuvusiųjų buvo pašauti į „galvą, kaklą ar liemenį“, bet pridūrė, kad demonstrantai už pasistatytų barikadų tęsė protestus.

Demonstracijos taip pat vyko Port Sudane, pranešė AFP žurnalistas.

Perversmas Sudane sustabdė perėjimą prie demokratinio valdymo, vykdytą po ilgamečio diktatoriaus Omaro al Bashiro nuvertimo 2019 metais.

„Tai labai bloga diena protestuotojams, – AFP sakė 42 metų Soha. – Už savęs mačiau žmogų su šautinėmis žaizdomis, [Chartume] areštuota daug žmonių.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt