Pasaulyje

2016.11.16 10:27

JAV merė atsistatydino po rasistinio pareiškimo apie M. Obamą

BNS 2016.11.16 10:27

Vieno Vakarų Virdžinijos miestelio merė atsistatydino kilus dideliam visuomenės pykčiui dėl feisbuke jos pakomentuoto rasistinio pareiškimo apie JAV pirmąją ponią Michelle Obamą, kuri buvo pavadinta „beždžione su aukštakulniais“, nurodė JAV žiniasklaida.

Beverli Veiling, nedidelio Klėjaus miestelio merė, atsistatydino antradienį po to, kai pakomentavo kurstytojiško pobūdžio pranešimą.

Vietinė naujienų televizija WSAZ patvirtino, kad B.Whaling atsistatydino.

Anot WSAZ, Klėjaus apygardos plėtros korporacijos direktorė Pamela Ramsey Taylor po respublikonų kandidato Donaldo Trumpo pergalės prezidento rinkimuose feisbuke parašė: „Bus džiugu turėti madingą, gražią, orią pirmąją ponią Baltuosiuose rūmuose. Man jau atsibodo matyti beždžionę su aukštakulniais.“

Šią žinutę pakomentavo B. Whaling: „Pralinksminai man dieną, Pam.“

Vėliau komentarai buvo ištrinti, o abiejų moterų „Facebook“ paskyros – pašalintos, vietos žiniasklaidą citavo dienraštis „The Washington Post“.

Klėjaus apygardos plėtros korporacijos darbuotojai WSAZ sakė, kad P. R. Taylor buvo atleista iš pareigų.

Per aštuonerius metus, kai Barackas Obama buvo valdžioje, pirmasis juodaodis JAV prezidentas ir jo šeima sulaukė nemažai rasistinių įžeidimų.

Remiantis 2010 metų gyventojų surašymo duomenimis, Klėjaus miestelyje gyvena mažiau kaip 500 žmonių, ir priklauso Klėjaus apygardai Vakarų Virdžinijos valstijoje.

Kilus pasipiktinimui dėl rasistinio pranešimo bei jį palaikančio merės komentaro, buvo parengta internetinė peticija, reikalaujant, kad abi moterys būtų atleistos.

Peticiją tinklapyje www.thepetitionsite.com pasirašė beveik 160 tūkst. žmonių iš visos šalies.

B. Whaling pirmadienį atsiprašė pranešime, paskelbtame „The Washington Post“, ir parašė: „Mano komentaras visiškai neturėjo būti rasistinis.“

M. Obama per prezidento rinkimų kampaniją palaikė demokratų kandidatę Hillary Clinton.

Vakarų Virdžinijos valstijoje D. Trumpas laimėjo ir pelnė penkis rinkikų balsus, prisidėjusius prie jo netikėtos pergalės.