Pasaulyje

2016.11.16 17:10

Atėnų Akropolyje B. Obama kalbėjo, kaip demokratija į valdžią atvedė D. Trumpą

Jurgita Montvydaitė, LRT RADIJAS, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.11.16 17:10

Graikijoje viešintis Jungtinių Valstijų prezidentas įspėjo dėl šiurkštaus nacionalizmo, kalbėdamas apie „Brexitą“ ir prezidento rinkimus Amerikoje.

Paskutinįsyk per savo kadenciją viešėdamas Europoje, Barackas Obama pabrėžė NATO svarbą bei teigė, kad stipri bei vieninga Europa yra labai svarbi Amerikai.

Jis taip pat sakė, kad Donaldo Tuampo pergalė jam buvo staigmena, tačiau tai, pasak B. Obamos, yra Amerikos žmonių, kurie nori pokyčių, sprendimas.

B. Obamai viešint Atėnuose, neišvengta demonstracijų, riaušes kėlę asmenys sulaikyti. 

Trečiadienį prezidentas sakė viešą kalbą iš Atėnų Akropolio, o vėliau išskrido į Berlyną.

Demokratija į valdžią atvedė D. Trumpą

Kaip pasakojo LRT žurnalistas Vykintas Pugačiauskas, kalba Akropolyje, galima tikėtis, yra paskutinė B. Obamos kaip prezidento kalba. 

„B. Obama kalbėjo apie demokratijos ironiją ir grimasas – jo paties šalyje demokratija į valdžią atvedė žmogų, kuris tokios kalbos apkritai nepasakytų. [...] Pats D. Trumpas pripažįsta, kad jis knygų neskaito. O B. Obama kalbą Graikijoje pradėjo vardydamas visą graikų filosofų sąrašą“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo V. Pugačiauskas.

Plačiau – įraše.