Pasaulyje

2016.11.16 07:21

Tyrimas: daugelis pabėgėlių pripažįsta demokratines vertybes

Vida Kaluza, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.16 07:21

Vokietijoje atliktas tyrimas rodo, kad  daugelis pabėgėlių pripažįsta demokratines vertybes, tačiau yra skirtumų dėl moters vaidmens šeimoje. Vokietija yra viena daugiausiai pabėgėlių priimančių valstybių Europoje – pernai į šalį atvyko daugiau nei milijonas migrantų.

Daugiau nei milijonas pabėgėlių per pastaruosius dvejus metus atvyko į Vokietiją. Tyrimo rezultatai rodo, jog net 96 procentai apklaustųjų pasisako už demokratinę santvarką.

Dauguma pritaria Bažnyčios bei valstybės atskyrimui. Tik 13 procentų pabėgėlių mano, jog įstatymus turėtų interpretuoti religinis vadovas. Tai itin maža grupė, lyginant su nuomonėmis pabėgėlių kilmės šalyse, tvirtina sociologai.

Netikėta, anot tyrėjų, buvo ir tai, jog net 92 procentai pabėgėlių Vokietijoje, tiek pat, kiek ir vokiečių, pritaria lygioms vyro bei moters teisėms visuomenėje. Tačiau šeimoje matomas didesnis skirtumas: trečdalis pabėgėlių mato problemą, jei moteris šeimoje uždirba daugiau nei vyras.

Šis migracijos tarnybos užsakytas reprezentatyvus tyrimas taipgi parode, jog labiausiai migraciją lemia karo bei priverstinės karo tarnybos baimė. Tai nurodė pabėgėliai iš Sirijos, Afganistano, Irako bei Eritrėjos. Tuo tarpu pabėgėliai iš Balkanų šalių migracijos priežastimi dažniausiai įvardijo ekonominę situaciją. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.