Pasaulyje

2016.11.16 09:59

M. Obamos palyginimas su beždžione sukėlė įtūžio bangą

15min.lt 2016.11.16 09:59

Dvi pareigūnės sukėlė įtūžio bangą, kai socialiniame tinkle „Facebook“ pirmąją šalies ponią Michelle Obamą pavadino „beždžione su aukštakulniais“. Viena jų nedelsiant buvo atleista iš pareigų.

Abi moterys – iš Vakarų Virdžinijos, kur absoliučią daugumą gyventojų sudaro baltaodžiai. Jos gyvena Klėjaus miestelyje, kuriame yra 491 gyventojas, nė vienas jų nėra juodaodis. Klėjaus apygardoje – 9 tūkst. gyventojų, iš jų 0,2 proc. – juodaodžiai.

Pamela Ramsey Taylor, valstybės finansuojamos agentūros, kuri teikia paslaugas pagyvenusiems ir mažas pajamas gaunantiems gyventojams, direktorė savo paskyroje socialiniame tinkle pasidžiaugė Donaldo Trumpo išrinkimu JAV prezidentu.

„Bus atgaiva Baltuosiuose rūmuose turėti klasišką, gražią, išdidžią pirmąją ponią. Pavargau jau matyti beždžionę su aukštakulniais“, – parašė moteris.

Netrukus ji buvo atleista iš direktorės pareigų. Moteris atsiprašė, sakydama, kad ji nenorėjo pasakyti nieko rasistiško. Ji aiškino, kad taip ji tik apibūdino M. Obamos patrauklumą, o ne jos odos spalvą.

Beverly Whaling, Klėjaus miesto merė, po P. Taylor žinute „Facebook“ parašė: „Ką tik praskaidrinai mano dieną, Pam“.

Merė atsiprašė dėl savo komentaro ir aiškino, kad ji tik norėjo pasidžiaugti pokyčiais Baltuosiuose rūmuose. „Tie, kurie mane pažįsta, žino, kad aš jokiu būdu nesu rasistė“, – tikino ji.

Netrukus internete buvo sukurta peticija, kuria raginama B. Whaling atleisti iš merės pareigų. Ji jau sulaukė daugiau nei 121 tūkst. parašų.