Pasaulyje

2016.11.16 07:42

V. Putinas atleido A. Uliukajevą iš ministro pareigų

BNS 2016.11.16 07:42

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį atleido ekonomikos ministrą Aleksejų Uliukajevą iš pareigų, nes jis įtariamas paėmęs didžiulį kyšį, pranešė Rusijos naujienų agentūros, remdamosi Kremliaus atstovu spaudai Dmitrijumi Peskovu.

„V. Putinas išleido įsaką dėl A. Uliukajevo atleidimo iš pareigų“, – sakė D. Peskovas, dar pažymėdamas, kad prezidentas „prarado pasitikėjimą“ šiuo ministru.

Teismas anksčiau antradienį skyrė A.Uliukajevui du mėnesius namų arešto, įtariant, kad jis paėmė 2 mln. JAV dolerių „dėkingumo mokestį“ už vieną sandorį, susijusį su valstybės kontroliuojama naftos milžine „Rosneft“.

A. Uliukajevas yra aukščiausio rango pareigūnas, sulaikytas dėl įtarimų korupcija nuo pat 2000 metų, kai prezidentu tapo V. Putinas; šis sulaikymas sužadino spėliojimus, ar tik nėra ši byla susijusi su kova dėl valdžios šalies viduje.

Teisėjas Arturas Karpovas Maskvos Basmano rajono teisme nurodė, kad 60 metų ministrui skiriamas namų areštas jo gyvenamojoje vietoje Rusijos sostinės pietvakariuose iki sausio 15 dienos, kol vyksta tyrimas.

Antradienį Tyrimų komitetas pareiškė, kad A. Uliukajevas „neteisėtai reikalavo“ atlyginimo už tai, kad būtų patvirtinta, jog „Rosneft“ už 5,2 mlrd. JAV dolerių įsigijo mažesnės naftos pramonės grupės „Bašneft“ kontrolinį akcijų paketą.

Tyrėjai kaltina A. Uliukajevą „grasinimu pasinaudoti savo ministro galiomis ir sutrukdyti bendrovės veiklą ateityje“.

Anksčiau išplatintame Tyrimų komiteto pranešime rašoma, kad ministras sulaikytas per Federalinės saugumo tarnybos (FSB) – KGB įpėdinės – operaciją.

„A. Uliukajevas sulaikytas su įkalčiais, kai paėmė kyšį. Kalbama apie pinigų prievartavimą ir grasinimus „Rosneft“ atstovams“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Tyrimų komiteto atstovės Svetlana Petrenko.

Tačiau pranešime nenurodoma, kas įteikė kyšį A. Uliukajevui.

Buvęs parlamentaras Genadijus Gudkovas, aktyvus Kremliaus kritikas, seniau tarnavęs KGB, sakė, kad tai esąs kovos už valdžią aukštu lygiu rezultatas.

Pasak jo, „tai ne kova su korupcija, o įnirtinga vidinė kova už įtaką, finansų srautus ir postus“.