Pasaulyje

2016.11.15 10:55

JAV į sankcijų Rusijai sąrašą įtraukė aneksuotame Kryme išrinktus Dūmos deputatus

BNS 2016.11.15 10:55

Jungtinės Valstijos pirmadienį įtraukė šešis Kryme išrinktus deputatus į asmenų ir subjektų, kuriems Vašingtonas taiko sankcijas dėl vaidmens 2014 metais Maskvos neteisėtai įvykdytoje šio Ukrainai priklausančio pusiasalio aneksijoje, sąrašą.

Į šį sąrašą naujai įtraukti deputatai Ruslanas Balbekas, Konstantinas Bacharevas, Dmitrijus Belikas, Andrejus Kozenka, Svetlana Savčenko ir Pavelas Šperovas rugsėjo 28 dieną buvo išrinkti į Rusijos Valstybės Dūmą Kryme ir Sevastopolio uostamiestyje.

Jų išrinkimas buvo „neteisėtas“, sakoma JAV Iždo departamento pranešime. Vašingtonas taip pat nurodė, kad šis žingsnis buvo atliktas, kai Europos Sąjunga anksčiau šį mėnesį ėmėsi panašių veiksmų prieš minėtus šešis asmenis.

Išrinkti deputatai yra susiję su politika, „keliančia grėsmę Ukrainos taikai, saugumui, stabilumui, suverenumui arba teritoriniam vientisumui“, nurodė Iždo departamentas.

Šiuo žingsniu siekiama „palaikyti spaudimą Rusijai, kol ji pradės gerbti Ukrainos saugumą ir suverenumą“, sakė departamento Užsienio aktyvų kontrolės biuro direktoriaus pareigas einantis Johnas Smithas.

„Iždo departamentas toliau taikys sankcijas asmenims, susijusiems su Rusijos įvykdyta Krymo aneksija ir destabilizuojančiais veiksmais Ukrainoje“, – pridūrė jis.

Šios sankcijos draudžia amerikiečiams ir JAV juridiniams subjektams turėti reikalų su minėtais šešiais deputatais ir anksčiau į sankcijų sąrašą įtrauktais asmenimis bei subjektais. Ši nuostata smarkiai apriboja sankcijų taikinių prieigą prie tarptautinės finansų sistemos. Taip pat įšaldomi bet kokie sankcijų taikinių aktyvai Jungtinių Valstijų teritorijoje, jeigu tokių esama.