Pasaulyje

2016.11.15 09:47

B. Obama paskutinį prezidentinį vizitą Europoje pradeda nuo Graikijos

Kadenciją baigiantis Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama antradienį lankosi Graikijoje, taip pradėdamas paskutinį savo kaip prezidento vizitą Europoje. Teigiama, kad be dvišalių klausimų aptarimo, B. Obama bandys paaiškinti situaciją apie padėtį Amerikoje po to, kai prezidentu buvo išrinktas Donaldas Trumpas.

JAV prezidento dviejų dienų vizitas Graikijai diplomatiškai svarbus, bet tuo pačiu – tik simbolinis. B. Obama susitiks su Graikijos prezidentu Prokopiu Pavlopoulu, bei premjeru Aleksiu Cipru, su kuriais aptars sunkumų vis dar kamuojamą šalies ekonomiką, prieglobsčių prašytojų padėtį bei nuotaikas Amerikoje po respublikonų kandidato D. Trumpo pergalės prezidento rinkimuose. 

B. Obamai viešint Atėnuose dalis šalies valstybės tarnautojų, kraštutinių kairiųjų organizacijų bei anarchistų judėjimų planuoja rengti demonstracijas. Mieste smarkiai sustiprinta apsauga, viešosiose erdvėse budės apie 5 tūkst.  policininkų, dalyje gatvių ribojamas eismas. 

Žiniasklaida skelbia, jog Obama, be kita ko, tiek Graikijoje, tiek trečiadienį  Vokietijoje sieks užtikrinti šalių vadovus dėl Amerikos demokratijos stabilumo po netikėto rinkimų rezultato.