Pasaulyje

2016.11.14 19:42

O. Pistorius perkeltas į neįgaliesiems skirtą kalėjimą

BNS 2016.11.14 19:42

Pietų Afrikos Respublikos (PAR) parolimpinis sportininkas Oscaras Pistorius perkeltas į neįgaliesiems pritaikytą kalėjimą, kuriame jis toliau atliks bausmę už savo merginos Reevos Steenkamp nužudymą, pirmadienį pranešė vienas PAR pareigūnas.

Pataisos tarnybų departamentas pranešė, kad abiejų kojų neturintis parolimpietis buvo perkeltas iš Pretorijos Kgosi Mampuru II kalėjimo sostinėje Pretorijoje į už jos esantį Ateridžvilio pataisos centrą.

„Perkėlimas atliktas, atsižvelgiant į (nuteistojo) specialius poreikius“, – sakė departamento atstovas Singabakho Nxumalo naujienų agentūrai AFP.

„Naujasis kalėjimas skirtas žmonėms su specialiais poreikiais, jis buvo pertvarkytas, įrengiant specialius patogumus, vonias“, – pridūrė jis.

Šiame mažesniame kalėjime yra laikomi nuteistieji, atliekantys iki šešerių metų įkalinimo bausmes.

Liepos mėnesį 29 metų O. Pistoriui buvo skirta šešerių metų laisvės atėmimo bausmė, apeliaciniam teismui palikus galioti dėl savo merginos nužudymo teismo jam skirtą nuosprendį.

Valstybės prokurorai toliau siekia griežtesnės bausmės nuteistajam, o paskirtąją vadina „stulbinančiai švelnia ir netinkama“.

O.Pistorius buvo nuteistas dėl savo gyvenimo draugės R. Steenkamp nužudymo per 2013 metų Valentino dieną. Jis teigė palaikęs savo merginą įsibrovėliu ir iššovęs į ją keturis kartus per uždarytas vonios duris.

2014 metais įvykusio teismo proceso metu neigęs, kad tyčia nužudė savo draugę, O. Pistorius buvo pripažintas kaltu dėl netyčinės žmogžudystės. Tačiau vėliau apeliacinis teismas bausmę sugriežtino ir pripažino sportininką kaltu dėl tyčinio nužudymo.

29 metų O. Pistorius, anksčiau laikytas pavyzdžiu visiems neįgaliems pasaulio žmonėms, turės teisę prašytis išleidžiamas pirma laiko tik 2019 metais, kai bus atlikęs pusę skirtos bausmės.