Pasaulyje

2016.11.14 23:02

Ekvadoro ambasadoje apklaustas J. Assange`as

Ekvadoro ambasadoje Londone apklausiamas „Wikileaks“ įkūrėjas Juliane`as Assange`as. Švedijos teisėsauga jį kaltina įvykdžius seksualinius nusikaltimus 2010 m.

Pats J. Assange`as teigia, kad kaltinimai yra politinio pobūdžio. Švedijos teisėsauga teigia, kad tyrimas ir toliau vyks už uždarų durų, todėl komentarai po apklausos nebus teikiami.

Švedijos vyriausioji prokurorė Ingrida Isgren klausimų tiesiogiai J. Assange`ui užduoti negali, apklausa vyksta tarpininkaujant Ekvadoro teisėsaugai. Klausimai turėjo būti pateikti iš anksto ir parašyti ispaniškai.

Be to, Švedijos atstovai neturės galimybės užduoti ir papildomų klausimų. Apklausa vyksta po ilgų derybų, kiek anksčiau Švedijos teisėsauga atsisakė apklausti J. Assange`ą Ekvadoro siūlomu būdu, tačiau, artėjant senaties terminui, Švedijos pareigūnams teko nusileisti.

Tuo metu J. Assange`as teigia esantis patenkintas pagaliau galintis Švedijos prokuratūrai pateikti savo parodymus ir teigia esantis pasiryžęs bendradarbiauti.

Australas  kaltinamas dviejose seksualinio pobūdžio bylose, vienai jau suėjo penkerių metų senaties terminas. Pats J. Assange`as neigia kaltinimus, teigdamas, kad Švedija siekia jį suimti ir išduoti Jungtinėms Amerikos Valstijoms, kurių slaptus karinius ir politinius dokumentus paviešino jo tinklalapis.

Švedijos prokurorai tokius kaltinimus neigia, akcentuodami, kad Amerikos prokuratūra J. Assange`ui nėra pareiškusi kaltinimų.