Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.14 17:51

Reformatorių gretos retėja: atsistatydino Ukrainos policijos vadovė

15min.lt 2016.11.14 17:51

Porevoliucinės Ukrainos valdžioje nebeliko reformatorių. Paskui būrį vyriausybėje dirbusių užsieniečių, tarp jų – lietuvį Aivarą Abromavičių ir buvusį Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį, pasitraukė ir nacionalinės policijos vadovė, gruzinė Chatia Dekanoidzė, rašo „The Kyiv Post“.

J. Maruševska dėl savo atsistatydinimo kaltina prezidentą P. Porošenką ir premjerą Volodymyrą Hroismaną. Esą jie trukdė išvalyti Odesos muitinės tarnybą nuo korupcijos ir kyšininkavimo.

„Jau išnaudojome visus įmanomus būdus įvykdyti reformas, todėl aš atsistatydinu. Toliau dirbti nebėra jokios prasmės – dabartinė vyriausybė nenori nieko nuveikti. Reformų norintys pareigūnai ir toliau spaudžiami“, – teigė J. Maruševska.

Jos teigimu, valdžia, turėdama galimybę pasukti reikalingų reformų keliu, kažkodėl renkasi Ukrainos valstybinės fiskalinės tarnybos vadovą Romaną Nasirovą ir „taip išlaiko korupcines schemas“.

Ar J. Maruševska ir Ch. Dekanoidzė prisijungs prie M. Saakašvilio esą kuriamos naujos partijos, apie kurią jis prabilo vos atsistatydinęs? Kol kas neaišku, bet J. Maruševska jau paskelbė remianti buvusio Gruzijos prezidento planus.

Šios pareigūnės prisijungė prie kelių dešimčių kitų reformatorių, kurie pasitraukė iš postų anksčiau šiais metais. Dar gegužę savo pareigas paliko teisininkas Saša Borovikas ir Marija Gaidar.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi