Pasaulyje

2021.11.17 14:58

Buvusio Libijos diktatoriaus Kadafio sūnus sieks prezidento posto

EurActiv, LRT.lt2021.11.17 14:58

Sekmadienį buvusio Libijos diktatoriaus Muamaro Kadafio sūnus pasirodė viešumoje po beveik dešimtmečio pertraukos. Jis įregistravo savo kandidatūrą gruodžio mėnesį vyksiančiuose Libijos prezidento rinkimuose.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „EurActiv“ originalus kūrinys.

49 metų Saifas al-Islamas Kadafis pasirodė rinkimų komisijos vaizdo įraše, kai pasirašė dokumentus rinkimų centre pietiniame Sebhos mieste.

S. Kadafis yra viena žymiausių ir prieštaringiausiai vertinamų Libijos asmenybių, kandidatuojančių į prezidento postą.

Šiame sąraše taip pat yra rytų kariuomenės vadas Khalifas Haftaras, ministras pirmininkas Abdulhamidas al-Dbeibahas ir parlamento pirmininkas Aguila Salehas.

Tačiau nors jo pavardė yra gerai žinoma Libijoje ir nors jis atliko svarbų vaidmenį formuojant politiką prieš 2011 metų sukilimą, sunaikinusį jo šeimos režimą, S. Kadafis beveik dešimtmetį mažai rodėsi viešumoje.

Nuo tada, kai jis buvo suimtas per 2011 metų kovas, Libijos piliečiai jį viešai matė tik tada, kai jis pasirodė Tripolio teisme, nuteisusiame jį mirties bausme už karo nusikaltimus.

Nepaisant šio nuosprendžio, jis niekada neišvyko iš kalnuoto Zintano regiono, kuris yra už sostinės valdžios ribų. Vėliau S. Kadafio pagrobėjai išleido jį į laisvę.

Visgi buvusio diktatoriaus sūnaus kandidatūra sulaukė ir priešiškų reakcijų. Libijos karinis prokuroras, atskaitingas gynybos ministerijai Tripolyje, raštu kreipėsi į rinkimų komisiją, reikalaudamas sustabdyti Kadafio kandidatūrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt