Pasaulyje

2021.11.16 16:34

Dėl migrantų krizės Suomijoje siūloma statyti barjerą prie sienos su Rusija

Pekka Vanttinen, EurActiv, LRT.lt2021.11.16 16:34

Padėtis Lenkijos-Baltarusijos pasienyje sukėlė politinę įtampą Suomijoje, kurioje politikai susipriešino dėl idėjos statyti fizinį barjerą prie šalies sienos su Rusija.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „EurActiv“ originalus kūrinys

Statyti fizinį barjerą Suomijos-Rusijos pasienyje savo Twitter paskyroje pasiūlė Kai Mykkänenas, buvęs Suomijos vidaus reikalų ministras ir opozicinę centro-dešinės Nacionalinės koalicijos partiją atstovaujantis parlamento narys.

Pasak K. Mykkäneno, idėja Suomijai pasekti Lietuvos ir Lenkijos pavyzdžiu statant fizinį barjerą pasienyje yra „nemaloni, bet kartu ir neišvengiama.“

Tai sukėlė Suomijos valdžios politikų pasipiktinimą.

„Nacionalinės koalicijos partija, jūs negalite kalbėti rimtai? (...) Ar tikrai norite išmesti pinigus 1300 kilometrų ilgio tvorai, skirtai gintis nuo hibridinio puolimo?“ – socialiniame tinkle rašė Suomijos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Matias Mäkynenas.

Mikko Lehmusas, Suomijos pasienio apsaugo situacijos ir rizikos analizės centro vadovas, taip pat sakė, kad sienų uždarymas neatitinka šalies teisinės sistemos ir kainuotų astronomines sumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt