Pasaulyje

2016.11.14 16:43

Bulgarijos prezidento rinkimus laimėjo opozicijos kandidatas R. Radevas

Bulgarijos prezidento rinkimus laimėjo opozicijos kandidatas Rumenas Radevas. Tai rodo antrojo rinkimų rato rezultatai, paskelbti pirmadienio rytą oficialiame Centrinės rinkimų komisijos tinklalapyje.

Negalutiniais duomenimis, už R. Radevą balsavo 59,35 proc. rinkėjų, už jo varžovę Cecką Cačevą – 36,17 proc. 4,48 proc. rinkėjų neparėmė nė vieno iš kandidatų.

Valdančioji partija „Piliečiai už europietišką Bulgarijos plėtrą“ (GERB) pripažino savo kandidatės pralaimėjimą sekmadienį vykusiuose rinkimuose, o partijos lyderis, šalies ministras pirmininkas Boiko Borisovas pareiškė ketinąs artimiausiomis dienomis atsistatydinti.

Nors vyriausybė atsistatydina, Bulgarijos Liaudies Susirinkimas (parlamentas) galės tęsti savo darbą, nes dabartinis prezidentas Rosenas Plevnelijevas, pagal konstituciją, neturi teisės paleisti parlamento liukus trims mėnesiams iki savo kadencijos pabaigos.

Valdžios įgaliojimai išrinktajam Bulgarijos prezidentui, kurio kandidatūrą iškėlė Socialistų partija, turėtų būti perduoti 2017 metų sausio 22 d.

R. Radevas ragina nutraukti ES sankcijas Rusijai bei mano, kad Bulgarija privalo laikytis pragmatiškos pozicijos dėl bet kokių Rusijos įvykdytų tarptautinės teisės pažeidimų.

Daugiau apie permainas – reportaže.